مشترکان پرمصرف برق آموزش می‌بینند

تهران - ایرنا- مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: مشترکان پرمصرف و خوش‌مصرف در طرح «برق امید» راهکارهای کاهش مصرف را آموزش خواهند دید.

«محمدحسن متولی زاده» روز یکشنبه  در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: مشترکان پر و خوش مصرف در طرح«برق امید» آموزش‌های لازم را دریافت خواهند کرد تا با بکارگیری این روش‌ها به جرگه مشترکان کم مصرف درآمده و به این ترتیب و به طور قطع، جمعیت هدف در این طرح محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: طرح «برق امید» با هدف اصلاح الگوی مصرف خانگی طراحی شده و همه مشترکان را تحت پوشش قرار می‌دهد.

مدیرعامل توانیر خاطرنشان ساخت: مشترکان در این طرح به سه دسته خوش مصرف، کم مصرف و پر مصرف تقسیم شده‌اند.

متولی زاده گفت: برای مشترکان کم مصرف پاداش یا تخفیف در نظر گرفته شده که در اینجا ۱۰۰درصد است، اما پر مصرف‌ها و خوش مصرف‌ها آموزش می‌بینند که چه روش‌هایی را بکار گیرند تا مصرف خود را کاهش دهند.

وی ادامه داد: تعرفه‌های برق به صورت پلکانی محاسبه می شود، بنابراین مشترکان پر و خوش مصرف به هر میزان که مصرف خود را کاهش دهند صورت حساب آنها با ضریب دو کاهش  می‌یابد.

مدیرعامل توانیر افزود: نکته مهم و اساسی در این بخش آن است که امیدواریم با آموزش‌هایی که داده می‌شود تعدادمشترکانی که به کم مصرف‌ها اضافه می‌شوند افزایش یابد و لذا تعدادی که برای این طرح پیش‌بینی شده به طور قطع تحقق خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، دوم شهریورماه امسال هیات وزیران مصوبه برق رایگان برای مشترکان کم مصرف را تصویب کرد .بر اساس این مصوبه  مقرر است طرح  برق امید اجرایی شود.

طرح «برق امید»  مخصوص مشترکان خانگی است و الگوهای آن نیز از عملکرد خود مردم در سال‌های گذشته استخراج شده است. به طور متوسط در کل کشور حدود ۳۰ درصد از مشترکان برق در محدوده کم مصرف، ۱۵ درصد پرمصرف و ۵۵ درصد در محدوده خوش مصرف هستند، اما این تقسیم بندی ارتباطی به محدوده جغرافیایی یا درآمد خانوار ندارد بلکه براساس میزان مصرف برق آنها شکل گرفته است. تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق درطرح «برق امید» برای مشترکان کم مصرف در نظر گرفته شده است.

در طرح «برق امید»، مشترکان برق خانگی در سه گروه کم‌مصرف، خوش‌مصرف و پرمصرف قرار می‌گیرند. بر این اساس، مشترکان کم‌مصرف از تخفیف ۱۰۰ درصدی در قبض برق بهره‌مند می‌شوند، از مشترکان خوش‌مصرف قدردانی می‌شود و مشترکان پرمصرف نیز با انجام کارهایی از عنوان پرمصرف دور شده و به خوش‌مصرف‌ها می‌پیوندند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha