۲۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۲
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84036911
۰ نفر

برچسب‌ها

جلسه استیضاح شهردار رشت برای دومین بار لغو شد

رشت _ ایرنا_ جلسه استیضاح ناصر حاج محمدی شهردار رشت که قرار بود عصر امروز "یکشنبه" برگزار شود بار دیگر برای دومین روز متوالی لغو شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شنبه شب گذشته بعد از لغو جلسه استیضاح در پیامکی از سوی روابط عمومی شورای اسلامی رشت از خبرنگاران برای شرکت در جلسه استیضاح شهردار در ساعت ۱۸ امروز یکشنبه  دعوت شد، عصر امروز در پیامکی دیگر اعلام شد که جلسه با ٢ ساعت تاخیر برگزار می شود  اما غروب اعلام شد که جلسه لغو شده است.

جلسه استیضاح شهردار رشت غروب روز گذشته نیز لغو شده بود.

در جلسه شورای اسلامی رشت چهارشنبه هفته گذشته ۶ عضو شورا برای استیضاح ناصر حاج محمدی شهردار این شهر در روز شنبه هفته جاری بیست و دوم شهریور رای دادند.
گفته می شود که این جلسه به دلیل عدم امکان حضور برخی از اعضای شورای اسلامی رشت لغو و به روز دیگری موکول شده است.

در جلسه شورای اسلامی رشت در دوازدهم شهریور، شهردار رشت برای پاسخگویی به هشت سوال بهراد ذاکری رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت حضور یافته بود که پس از رای گیری، ۶ عضو شورا از پاسخ های شهردار قانع نشدند بنابراین در جلسه چهارشنبه گذشته رای گیری استیضاح شهردار رشت انجام گرفت و ۶ عضو به استیضاح رای دادند.

از آغاز فعالیت ناصر حاج محمدی در پست تصدی شهرداری رشت در خرداد ماه سال گذشته تاکنون وی سه بار برای پاسخ به سئوالات اعضای شورای اسلامی رشت در صحن حضور یافت که یک بار اعضای شورا از جواب های شهردار رضایت یافتند  و ۲ بار دیگر قانع نشدند.

آخرین باری که اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت از جواب های شهردار قانع نشدند کار به استیضاح کشید اما طی ۲ جلسه به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضاء  جلسه استیضاح برگزار نشد و در نهایت موضوع طرح استیضاح شهردار با امضاء شش نفر از اعضای شورای رشت و رای گیری از دستور جلسه خارج شد.

شورای اسلامی رشت ۱۱ عضو دارد این کلانشهر دارای حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت است که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =