آزمایش کرونای معتادان مرکز نگهداری استان مرکزی منفی شد

اراک - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: معتادان متجاهری که در مرکز نگهداری استان به‌سر می‌برند به‌دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کرونا مبتلا نشده‌اند و نتیجه آزمایش تمام آنان منفی شد.

«زهرا امینی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: اکنون ۴۰ معتاد متجاهر در مرکز ماده ۱۶ با عنوان مرکز نگهداری معتادان متجاهر استان در قرنطینه نگهداری می‌شوند.

وی اظهار داشت: این افراد با حکم دادگستری و  از سوی نیروی انتظامی دستگیر و تحویل مرکز ماده ۱۶ به عنوان معتاد متجاهر شده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: معتادان پس از دستگیری با داشتن علایم بیماری کرونا، آزمایش و در صورت عدم ابتلا به به بیماری کرونا، بر اساس  ۱۶ وارد مرکز نگهداری می‌شوند و سه تا ۶ ماه ترک داده می‌شوند.

امینی افزود:  پس از ترخیص معتادان از مرکز نگهداری نیز مراقبت از آنان ادامه می‌یابد و بخش غیردولتی برای تعدادی از این افراد اشتغال و بیمه فراهم کرده است که سال گذشته هشت معتاد بهبود یافته استان در مشاغل خدماتی بکار گرفته شدند.

وی اظهار داشت: افراد ترخیص شده از مرکز نگهداری معتادان متجاهر استان به علت نداشتن اوراق هویتی برای اشتغال با مشکل مواجه‌اند و برخی از این افراد خانواده ندارند و یاخانواده حاضر به پذیرش آنان نیست.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با بیان اینکه هر استان یک مرکز ماده ۱۶ دارد، گفت: مرکز نگهداری معتادان متجاهر «ماده ۱۶» استان مرکزی چهار سال گذشته با ظرفیت ۸۰ نفر راه اندازی شد که با شیوع ویروس کرونا ۶۰ نفر در مرکز استان نگهداری می شد و اکنون به ۴۰ نفر رسیده است.

مراکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان  بر اساس  ماده ۱۶ قانون مبارزه با موادمخدر ایجاد شده‌اند

۶۵ هزار توانجو در استان مرکزی از خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند.

بر اساس علام سیما سادات‌لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور تا ۲۸ شهریور ۹۹  به ۴۱۶ هزار و ۱۹۸ نفر رسید.

 بر این اساس با فوت ۱۴۴ بیمار کرونای دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۳ هزار و ۹۵۲ نفر رسید و ۲۸ استان همچنان در وضعیت قرمز یا زرد کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =