گازرسانی به روستاهای ملایر طی هفت سال ۳۱.۸ درصد رشد داشت

همدان- ایرنا- رییس شرکت گاز ملایر گفت: در دولت تدبیر و امید ۶۴ روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان گازرسانی شد که در هفت سال گذشته نسبت به دوره‌های قبل گازرسانی به روستاهای ملایر رشد ۳۱.۸ درصدی داشته است.

جهانگیر ملکی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر از ۲۱۳ روستای این شهرستان ۲۰۱ روستا از نعمت گاز بهره‌مند شدند که ۲ روستای زیر ۲۰ خانوار در برنامه گازرسانی است و مابقی روستاها نیز خالی از سکنه است.

وی افزود: تنها ۲ روستای خوش‌آباد و قشلاق‌پیرحیاتی چون زیر ۲۰ خانوار هستند، از نعمت گاز برخوردار نیستند و چنانچه مجوز گازرسانی و اعتبار آن تامین شود، تا پایان دولت تدبیر و امید گازرسانی به این ۲ روستا نیز به اتمام می‌رسد.

رییس شرکت گاز ملایر ادامه داد: در حال حاضر ۹۹.۸ درصد از جمعیت روستایی و صد درصد جمعیت شهری از نعمت گاز برخوردار هستند و نرخ بهره‌مندی خانوارهای شهری و روستایی این شهرستان از نعمت گاز ۹۹.۹ درصد است.

ملکی با اشاره به برخورداری تمامی شهرک‌ها و نواحی صنعتی ملایر از نعمت گاز بیان کرد: هم اکنون ۴۱۴ واحد صنعتی مستقر در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی و سایر نقاط شهرستان دارای گاز هستند و مابقی واحدهای تازه تاسیس نیز در دست پیگیری و اقدام است.

وی گفت: از این تعداد ۸۷ واحد صنعتی در دولت تدبیر و امید گازرسانی شد که رشدی ۲۱ درصدی داشته است.

رییس شرکت گاز ملایر با بیان اینکه گازرسانی به شهرک صنعتی جوکار و واحدهای سیلیس‌کوبان در این دولت انجام شد ادامه داد: برای شهرک‌های تازه تاسیس همچون ۲ شهرک ۶۸ و ۵۰ هکتاری گلخانه‌ای در ملایر و مجتمع دامپروری نیز مشکلی برای گازرسانی وجود ندارد و موافقت‌های اولیه آنها انجام شده است.

ملکی افزود: در حال حاضر هیچ روستای بدون گاز در ملایر نداریم و در دولت تدبیر و امید رشد خوبی در حوزه گازرسانی روستایی و واحدهای صنعتی داشتیم.

وی مصرف سالانه گاز در این شهرستان را ۳۷۰ میلیون مترمکعب عنوان کرد و اظهار داشت: مشترکان گاز باید نسبت به صرفه‌جویی در مصرف گاز و رعایت الگوی مصرف همراهی لازم را داشته باشند، در حالی‌که تنها حدود ۳۰ درصد از مشترکان ملایری الگوی مصرف را رعایت می‌کنند.

رییس شرکت گاز ملایر ادامه داد: تمام تلاش ما گازرسانی به ۲ روستای زیر ۲۰ خانوار خوش‌آباد و قشلاق‌پیرحیاتی در صورت اخذ مجوز و تامین اعتبار است و مردم باید با رعایت الگوی مصرف قدر این نعمت را بدانند.

ملکی با اشاره به برگزاری جشن اتمام گازرسانی شهری و روستایی در این استان و شهرستان گفت: سال ۹۷ استان همدان به عنوان نخستین و تنها استان سبز کشور در زمینه گازرسانی شهری و روستایی معرفی شد.

شهرستان ملایر دارای بیش از ۱۰۸ هزار مشترک گاز خانگی، تجاری و صنعتی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =