مدیرکل ورزش: بنگاه‌های اقتصادی کرمان از ورزشکاران مستعد حمایت نکردند

کرمان - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه حمایت بنگاه های اقتصادی از ورزشکاران را پیگیری کردیم افزود: جز شرکت مس ایران که قولی داد و درصد کمی از آن قول محقق شد، هیچکدام از بنگاه های اقتصادی استان حمایتی از ورزشکاران مستعد این دیار نکردند.

میثم پاریزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در خرداد ماه سال۹۸، ستاد حمایت از بازی های المپیک و پارالمپیک و ورزشکارانی که مستعد حضور در این رقابت ها هستند تشکیل شد و تصمیماتی همچون حمایت بعضی از بنگاه های اقتصادی استان از ورزشکارانی که مستعدتر هستند گرفته شد.
پاریزی با بیان اینکه در آن ستاد قرار شده بود هیات های ورزشی افراد مستعدی را که امکان کسب سهمیه دارند، مشخص کنند گفت: براساس آن مصوبه ستاد، ۵۲ نفر که شرایط کسب سهمیه را داشتند به اداره کل ورزش و جوانان معرفی شدند.

وی با تاکید بر اینکه ما اصلا نیت نداشتیم بنگاه های اقتصادی استان به ما پول بدهند و ما بتوانیم این حمایت را داشته باشیم ابراز کرد: ما این آمادگی را داشتیم که ورزشکاران مستعد خود را با شرایط خاصشان و با امکان کسب سهمیه که به عنوان برند برای آن شرکت ها و باشگاه ها حساب می شوند، این ورزشکاران را معرفی کنیم تا خودشان متناسب با شرایط حمایت ها را داشته باشند.
وی اضافه کرد: تا اواخر سال گذشته صنایع مس مبلغی را به ما قول داد و بخش کمی از آن محقق شد و بقیه آن ماند و صنایع دیگر هیچ کمکی نکردند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بیان کرد: بعد از کرونا تا به امروز متاسفانه هم بلاتکلیفی در بحث اعلام تاریخ رقابت ها وجود داشت و هم اینکه بنگاه های اقتصادی به نوعی این مساله  را بهانه کرده و در نتیجه کمکی نکردند.
وی تاکید کرد: اکنون ورزشکارانی که مستعد هستند نمی توانند تمرینات خود را رها کنند و باید تمرین داشته باشند و تلاش کنند و از طرفی هم بتوانند سهمیه خود برای المپیک و پارالمپیک تثبیت کنند .
وی افزود: تقریبا ۶ الی  هفت ورزشکار مستعد را داریم که به سهمیه و سکو آن ها مطمئن هستیم اما این ورزشکاران به علت تنگناهای مادی در حداقل ها مانده اند. 
 پاریزی تصریح کرد: اگر بنگاه های اقتصادی ما و مجموعه باشگاه ها به حوزه ورزش نگاه منطقی تر داشته باشند و حواسشان به ورزشکاران و تک استعدادهای ورزش های المپیکی و پارالمپیکی باشد، احساس می کنم می توانیم توازن و عدالت بیشتری در ورزش استان شاهد باشیم.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha