مغرب برقراری پرواز مستقیم با رژیم صهیونیستی را رد کرد

تهران- ایرنا- یک منبع دیپلماتیک مغربی شنبه شب ادعای رسانه‌های رژیم صهیونیستی مبنی بر توافق میان رباط و تل‌آویو برای برقراری پروازهای مستقیم را رد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای هسپرس مغرب، این منبع دیپلماتیک گفت: اخبار منتشر شده درباره برقراری پروازهای مسقیم میان مغرب و اسرائیل صحیح نیست و هیچ توافقی در این زمینه وجود ندارد.

پیش‌تر روزنامه صهیونیستی جروزالم پست نوشته بود؛ بزودی رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا توافق بین مغرب و رژیم صهیونیستی را اعلام خواهد کرد.

شبکه ۱۲ تلویزیونی رژیم صهیونیستی نیز شنبه شب گزارش داد که دونالد ترامپ، قصد دارد آغاز پروازهای مستقیم بین رژیم صهیونیستی و مغرب را اعلام کند.

رژیم صهیونیستی با امارات متحده عربی و بحرین روابط خود را عادی کرده است و این ۲ کشور به همراه عربستان سعودی به هواپیماهای اسرائیلی اجازه دادند که از حریم هوایی آنها استفاده کنند؛ مسأله‌ای که بسیاری آن را خیانت به آرمان ملت فلسطین خواندند.

به دنبال آغاز روابط رسمی میان ابوظبی و منامه و تل‌آویو، تماس‌ها و دیدارهای زیادی در روزهای اخیر میان ۲ طرف انجام شد که واکنش شدید برخی کشورهای منطقه از جمله فلسطینی‌ها را به دنبال داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha