تقاطع زیرگذر حضرت ولی عصر (عج) در کرج گشایش یافت

کرج - ایرنا- همزمان با دوازدهمین هفته جهادی مدیریت شهری کرج ، تقاطع غیر همسطح حضرت ولی عصر (عج) شامگاه شنبه با حضور مسوولان استانی و شورا و شهرداری در محدوده مهرشهر کرج گشایش یافت.

 مهدی حاجی قاسمی رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج در آیین گشایش این پروژه گفت : این پروژه به  ارزش ۴۰ میلیارد تومان به طول ۱۸۰۰  متر مربع  تاثیر فراوانی بر رفع گره ترافیکی مهرشهر به ویژه بلوار ولعیصر (عج) و بلوار ارم دارد و  محله های اخترآباد، آق تپه و حسین آباد را به اتوبان کرج _قزوین متصل می‌کند.

وی اظهار داشت: پروژه زیرگذر ولیعصر (عج ) از مطالبات  جدی ساکنان جنوب کرج کرج بود که به صورت جهادی تکمیل شد.

رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج با بیان اینکه تلاش اعضای شورای پنجم کاهش مشکلات ترافیکی است، تصریح کرد: یکی از پروژه های در دست اقدام تکمیل کنار گذر آزاد راه کرج - قزوین در محدوده مهرشهر است.

حاجی قاسمی عنوان کرد: با بهره برداری از این پروژه دسترسی  به آزاد راه تهران - کرج  و  کرج - قزوین میسر و تسهیل می شود. پروژه کنارگذر مهرشهر  در یک ماه اخیر بخشی از تملکات آن انجام شده که با تکمیل آن دسترسی به فرودگاه پیام نیز تسهیل شمی شود.

فرج الله ایلیات رییس کمیسیون برنامه و بودجه، حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر کرج نیز گفت: تلاش برای محرومیتزدایی و آبادانی شهر تعطیل بردار نیست و ادامه خواهد داشت؛ چنانچه بخشی از اقدامات مدیریت شهری در شنبه های جهادی تقدیم شهروندان می شود.

وی اظهار داشت: حل مشکلات شهروندان به ویژه ساکنین مناطق کم برخوردار اولویت اقدامات دوره پنجم شورای اسلامی شهر است. آسفالتریزی و جدولگذاری معابر از کمترین کارهایی است که در مناطق کم برخوردار باید انجام شود.

 مهدی عسگری نماینده مردم کرج ، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی در این مراسم خواستار توجه بیشتر به محلات محروم و کمترتوسعه یافته شد و از بهره برداری زیرگذر ولیعصر در آق تپه قدردانی کرد.

رییس شورای اسلامی شهر کرج نیز در این مراسم گفت که اراده واقعی و اهتمام نمایندگان مردم این کلانشهر در خانه ملت و پارلمان محلی محرومیت زدایی، توجه به محلات کمتر توسعه یافته، شفافیت مالی و اداری و اصلاح ساختارهای مالی است.

اکبر سلیم نژاد اظهار داشت: ایده افتتاح پروژه های عمرانی در نخستین روز از هفته که به شنبه های جهادی نیز شهرت یافته فرصت مغتنم و مناسبی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام و توجه بیشتر به نیازهای خدماتی و زیرساختی شهر و پاسخگویی به مطالباتی است که بعضاً سالها مورد کم توجهی و غفلت قرار گرفته بودند.

این مسوول ادامه داد: گرچه دوره پنجم شورای اسلامی شهر کرج به واسطه اعتماد مردم به یک فهرست روی کار آمد اما در گفتمان خدمت جز تلاش برای توسعه شهرداری الکترونیک، مبارزه عملی با فساد، محرومیت زدایی، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، تکمیل پروژه های نیمه تمام، شفافیت و پاسخگویی مسیر دیگری را دنبال نکردیم و هرگز نگاه سیاسی به کار و موضوعاتی که مرتبط با سرنوشت شهر و شهروندان بوده نداشته و نخواهیم داشت.

رییس  شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: همانطور که شاهد بودیم در شرایطی که ناشی از تحریم ها و نوسانات قیمت ها موجب افزایش کم سابقه هزینه اجرای پروژه‌های عمرانی شد اما فصلی جدید از خدمت و کار و تلاش شبانه روزی به واسطه اقدامات مدیریت شهری در کلانشهر کرج جاری است که موجب شده تا شهروندان به فاصله هر چند روز یک بار شاهد افتتاح و کلنگ زنی پروژه هایی باشند که برخی از آنها حتی در دوران گذشته به دلیل وجود مشکلاتی تکمیل و بهره برداری نشده بودند.

سلیم نژاد خاطرنشان کرد: از مدیران شهری به ویژه شخص شهردار انتظار توجه به مشکلات و نواقصی است که در محلات کمتر توسعه یافته به چشم می خورد که در رأس آن ها نیاز معابر به آسفالت ریزی و جدول گذاری، ایجاد شبکه فاضلاب شهری، توسعه سرانه فضای سبز و احداث پارک، جمع آوری نخاله ها و ساماندهی سگهای بلاصاحب، تعیین تکلیف نحوه ساخت و ساز زمین های قولنامه ای و مباحثی از این قبیل است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =