بیش از ۹ هزار بطری نوشیدنی تاریخ گذشته در کهریزک کشف شد

شهرری - ایرنا - رییس اتاق اصناف شهرستان ری گفت: ۶ هزار و ۹۵۰ بطری یک لیتری ماءالشعیر و ۲ هزار و ۷۶۰ قوطی نوشابه گازدار در جریان بازرسی‌ از یک انبار در شورآباد بخش کهریزک کشف و ضبط شد.

لطف الله ستاره روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: انبار نگهداری این نوشیدنی ها با دستور مقام قضایی پلمپ و متخلفان نیز بازداشت شدند.

وی اضافه کرد: همچنین ۷۰۰ کارتن چیپس و پفک تاریخ مصرف گذشته نیز در پی بازرسی های مستمر  بازرسان اتاق اصناف شهرستان ری در یکی از انبارهای بخش کهریزک کشف و ضبط گردید.

ستاره با بیان اینکه چیپس و پفک های تاریخ گذشته کشف شده قرار بود در سوپرمارکت ها عرضه سطح منطقه عرضه شود، خاطرنشان کرد:  یکی از ارکان قانون نظام صنفی حمایت از حقوق مصرف‌کننده است و اتاق اصناف نیز در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کننده فعالیت می‌کند.

این مسئول از نظارت بازرسان اصناف خبر داد و تاکید کرد: بازرسان این اداره بر قیمت‌گذاری اصناف نظارت می کنند و تمام واحدهای صنفی باید برچسب قیمت داشته باشند، فاکتور خرید کالا را در دسترس بازرسان اتاق اصناف قرار دهند تا بازرس بتواند نرخی که روی کالا برچسب خورده است با فاکتور خرید مقایسه کنند، با اصنافی  که  قانون را رعایت نکنند به عنوان متخلفان  برخورد قانونی می‌شوند.

ستاره یادآور شد: اداره اصناف جهت مبارزه با قاچاق کالا بهداشتی و کنترل بازار روزانه پنج تیم بازرسی به  انبارها و مراکز تولیدی اختصاص داده است که به صورت مستمر و هماهنگ اقدام به بازرسی می‌کنند.

 شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب پایتخت واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =