استاندار سقطری یمن: نقشه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی ناکام خواهد ماند

تهران- ایرنا- استاندار جزیره سقطری واقع در جنوب یمن گفت: مردم ما نقشه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را در این جزیره ناکام خواهند کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری یمن (سبأ)، «هاشم سعد السقطری» روز شنبه افزود: این جزیره در طول تاریخ، حضور متجاوزان را نپذیرفته و بزودی نقشه‌های کشورهای عضو ائتلاف متجاوز به یمن و نیز آمریکا و اسرائیل به این جزیره نیز ناکام خواهد ماند.

وی اظهار کرد: امارات به دلیل اهمیت جغرافیای استراتژیک جزیره سقطری در اقیانوس هند از زمان آغاز تجاوز به یمن برای ایجاد پایگاه نظامی و تشکیل شبه‌نظامیان برای بر هم زدن امنیت و ثبات این جزیره تلاش می‌کند.

استاندار سقطری بیان کرد: هدف امارات برای عادی سازی روابط با اسرائیل ایجاد پایگاه‌های آمریکایی و اسرائیلی در یمن است.

السقطری اضافه کرد: ابوظبی خدمات زیادی به اسرائیل در این منطقه ارائه و یمن میزان روابط بین ابوظبی و تل‌آویو را فاش کرد.

او تأکید کرد: تمامی تحرکات امارات و اسرائیل در این استان با همدستی سعودی‌هاست و عربستان، حضور نظامی استعماری در سقطری دارد و ژانویه گذشته کارشناسان آمریکایی را باهدف بررسی امکان ایجاد پایگاه‌های نظامی به سقطری اعزام کرد و امروز نیز امارات کارشناسان اسرائیلی را به این جزیره اعزام کرده است.

استاندار سقطری افزود: شبه‌نظامیان شورای انتقالی جنوبی وابسته به امارات متحده عربی بر پایگاه‌های مهم در منطقه مومی واقع در شرق جزیره سقطری و منطقه قطنان در غرب این جزیره به منظور سلطه بر دریانوردی و آبراه بین‌المللی، تسلط یافتند.

او در پایان یادآور شد که مردم جزیره سقطری مخالف عادی سازی امارات متحده عربی با دشمن اسرائیلی هستند و مردم آزاده و شریف أرخبیل سقطری توطئه‌های متجاوزان در این جزیره را  ناکام خواهند کرد.

پیش‌تر روزنامه عبری زبان اسرائیل هیوم امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی در جزیره سقطری واقع در جنوب یمن پایگاه‌های جاسوسی احداث می‌کنند.

روزنامه اسرائیل هیوم در ادامه نوشته است که هدف از احداث این پایگاه جاسوسی، اشراف اطلاعاتی بر منطقه باب المندب و جنوب یمن تا خلیج عدن و شاخ آفریقاست.

جزایر سقطری، مجمع الجزایر کوچکی در اقیانوس هند واقع در ۳۵۰ کیلومتری جنوب یمن است. جمعیت این جزایر ۵۰ هزار نفر است. نیروهای امارات متحده عربی ماه می ۲۰۱۸ جزیره سقطری را اشغال کردند.

پیش‌تر نیز منابع یمنی از همکاری رژیم صهیونیستی با ائتلاف سعودی در جریان جنگ علیه یمن خبر داده بودند.

همچنین آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی پنجشنبه ۲۳ مردادماه با انتشار بیانیه‌ مشترکی اعلام کردند: ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌سازند.

سران سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی این روند، سرعت بیشتری به خود گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =