کاهش درآمدها شهرداری ساوه را با بحران مالی مواجه می کند

ساوه - ایرنا - شهرداری ساوه نسبت به کاهش منابع درآمدی این نهاد مدیریت شهری هشدار داد و گفت: ممکن است با تداوم رویه کنونی در آینده با بحران مالی مواجه شویم به گونه ای که نتوانیم حقوق کارگران و کارکنان را پرداخت کنیم.

«سید مهدی حسینی» روز شنبه در نشست کمیته اجرائی شهرداری ساوه افزود: علاوه بر کاهش درآمد از محل های مختلف، افزایش چند برابری هزینه های شهر نیز باعث شده تا مدیریت شهری ساوه به سمت بحران مالی پیش برود که این موضوع به خصوص در ماه های پایانی سال بیشتر قابل درک خواهد بود.  

وی اظهار داشت: کاهش درآمد شهرداری به دلیل مشکلات اقتصادی،  رکود ساخت و ساز و همچنین افزایش بی رویه هزینه ها موجب شده تا اداره شهر در این وضعیت بسیار سخت شود.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت موجود درآمدی شهرداری تاکنون از بودجه ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی این نهاد مدیریت شهری در نیمه نخست امسال فقط حدود ۷۰۰ میلیارد ریال محقق می شود و با تداوم این روند تحقق کامل بودجه بسیار دشوار و نیازمند افزایش ماهانه حدود ۱۰۰ میلیارد ریال درآمد تا پایان سال است.  

حسینی اظهار کرد: در صورت تداوم این روند درآمدی به طور قطع در ماه های آبان و آذر امسال برای پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و کارگران با مشکل مواجه خواهیم شد.

 به گفته او افزایش نیافتن تعرفه‌ عوارض ساخت و ساز و سهم شهرداری از محل منابع ارزش افزوه در سالجاری، افزایش حقوق و دستمزد کارکنان و کارگران، افزایش حدود سه برابری هزینه های شهر، قطع برخی منابع درآمدی و تورم اقتصادی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر کاهش درآمدهای شهرداری ساوه است که لازم است قبل از مواجه شدن با بحران مالی در ماههای پایانی سال از اکنون برای جبران کاستی های مالی تدبیری اتخاذ شود.

شهر ساوه با حدود ۲۳۰ هزار نفر جمعیت دارای ۲ منطقه شهرداری و بیش از ۲۰ سکونتگاه غیررسمی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =