۲۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۳۵
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 84036537
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵ هزار سهامدار گشان در سامانه سجام ثبت نام نکرده‌اند

مشهد- ایرنا- مدیر عامل موسسه پشتیبانی سهام پدیده شاندیز گفت: تاکنون بیش از ۱۵ هزار سهامدار گشان در سامانه سجام ثبت نام نکرده‌اند.

به گزارش شنبه شب روابط عمومی و بین‌الملل گروه شرکتهای پدیده، حمید روح بخش افزود: طی مکاتبات اخیری که با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی درخصوص بررسی آخرین وضعیت ۳۲ هزار سهامدار گشان که هنوز سهام به آنها تخصیص نیافته، انجام شده است موارد متعددی شناسایی و اعلام شد.

وی ادامه داد: در وهله اول مشاهده شد که بیش از ۱۵ هزار کد معاملاتی تاکنون اقدامی برای ثبت نام در سجام انجام نداده‌اند که بدینوسیله از آنان درخواست می‌شود برای تخصیص سهام فرآیند ثبت نام در سجام را با مراجعه به سایت sejam.ir در اسرع وقت انجام دهند.
مدیرعامل موسسه پشتیبانی سهام با بیان اینکه در مرحله بعد مشاهده شد بیش از پنج هزار کد معاملاتی اقدامات اولیه برای ثبت نام در سجام را انجام داده‌اند، گفت: این افراد مراحل را تا نهایی شدن این فرآیند طی نکرده و در مراحل مختلف متوقف شده‌اند که نیاز به پیگیری از سامانه سجام دارد.

وی افزود: از این افراد نیز در خواست می‌شود به سامانه سجام مراجعه کرده و از نوع نقص مطلع شده و برای رفع آن اقدام کنند.
روح بخش ادامه داد: در این لیست در حدود ۱۲ هزار کد معاملاتی مراحل سجامی شدن را به صورت کامل طی کرده‌اند که طی مکاتبه اخیر، میزان مالکیت هریک به شرکت سپرده گذاری اعلام شد و امیدواریم تا پایان شهریور ماه سهام به کد معاملاتی این سهامداران تخصیص یابد.

چهار سال پیش و قبل از تحولات راهگشای اخیر، فعالیت شرکت پدیده شاندیز که ۱۳۰ هزار سهامدار دارد در پی مطرح شدن تخلفات گسترده در "فروش سهام، تغییر غیرمجاز کاربری زمین‌های کشاورزی، پرداخت نکردن حقوق دستگاههای ذیربط، دریافت نکردن گواهی پایانکار" و دیگر تخلفات مدیران این شرکت، با دستور مراجع قضایی متوقف شد.

مراجع قضایی در مرحله نخست، دفاتر فروش و عرضه سهام این شرکت را با حکم دادستانی خراسان رضوی بستند و بعد از مدتی فعالیتهای کل این طرح نیز متوقف شد.
حل مشکل سهامداران و فعال کردن مجدد پروژه پدیده شاندیز ظرف چهار سال اخیر از دغدغه‌های جدی و سنگین مسوولان بود به طوری که سه سال پیش با تشکیل "ستاد تدبیر" در خراسان رضوی اقداماتی برای راه‌اندازی دوباره و سر و سامان دادن به وضعیت شرکت پدیده شاندیز صورت گرفت. 

پرونده ۱۲۰ جلدی شرکت پدیده از ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ با برپایی ۱۶ جلسه دادگاه در مشهد مورد رسیدگی قرار گرفت و در شانزدهمین روز تیر ماه پارسال ختم رسیدگی آن اعلام و روز ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۸ رای ۵۰۹ برگی این پرونده صادر شد.

بر اساس رای قطعی قاضی دادگاه رسیدگی به پرونده پدیده که روز پنجم مرداد ماه ۱۳۹۸ اعلام شد "محسن پهلوان مقدم" متهم ردیف نخست به تحمل حبس ابد محکوم و ۲۱ متهم دیگر این پرونده علاوه بر الزام به استرداد مال تحصیل شده از فعالیت‌هایشان در شرکت پدیده شاندیز، به مجازات‌هایی از تحمل ۲ تا ۲۰ سال حبس محکوم شدند.

در همین مدت تلاشهای همزمان مسوولان استانی و کشوری برای رفع مشکلات شرکت پدیده و خروج سرمایه هنگفت آن از رکود، منجر به گشایش کار با عقد مجموعه قراردادهایی با ۴۵ شرکت پیمانکاری و مشاور جزء و کل برای ساخت و تکمیل پروژه‌های شرکت پدیده از مهر ماه پارسال شد.
هم‌اینک گروه شرکتهای پدیده در قالب ۶ شرکت اصلی و دو مؤسسه وابسته در حال فعالیت است. این شرکت دو سایت اصلی اداری و پروژه گردشگری در شهر شاندیز خراسان رضوی و جزیره کیش استان هرمزگان دارد و به طور میانگین دو هزار نفر در بخشهای مختلف پروژه‌های شرکت پدیده در شهر شاندیز در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مشهد مشغول کار هستند. 

نماد معاملاتی شرکت بین‌المللی پدیده شاندیز نیز هم‌اینک در فهرست اوراق بهادار "بازار پایه فرابورس ایران" قرار گرفته و از روز بیستم اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ بازگشایی شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =