تأخیر در آغاز سال تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد صحت ندارد

مشهد- ایرنا- معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تأخیر دو هفته‌ای در آغاز سال تحصیلی جدید این دانشگاه صحت ندارد و کلاس‌ها از ۲۹ شهریور بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته آغاز خواهد شد.

به گزارش روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر فریبرز ثمینی با بیان اینکه تمامی کلاس‌ها طبق برنامه‌های تنظیم شده توسط مدیرگروه‌ها دایر خواهد بود افزود: گرچه تأخیر کوتاهی در برنامه‌های آموزشی این دانشگاه به‌وجود آمده، اما در این خصوص به‌گونه‌ای مدیریت خواهیم کرد که کلاس‌ها و امتحانات ترم تابستان در موعد مقرر به اتمام برسد و تداخلی با نیمسال تحصیلی جدید ایجاد نشود.

وی ادامه داد: همچنین در نظر داریم در نیمسال تحصیلی آینده تعداد کلاس‌های عملی را افزایش دهیم تا مشکلاتی که در ترم‌های قبل و در حال حاضر به خاطر شیوع ویروس کرونا ایجاد شده موجب بروز مشکل در امر آموزش دانشجویان نشود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در نیمسال اول سال تحصیلی جدید تمامی کلاس‌های تئوری به ‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود که در این خصوص نیازمند تقویت سرعت و کیفیت اینترنت هستیم تا مشکلی برای اساتید و دانشجویان ایجاد نشود و کلاس‌های عملی هم تا حد امکان به نیمسال بعد موکول می‌شود به شرط آنکه مشکلی در پیش‌نیاز دروس ایجاد نشود و اگر کلاسی برگزار شود نیز با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی خواهد بود.

وی افزود: امتحانات دانشجویان فعلی و جدید نیز در موعد مقرر برگزار خواهد شد.

۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در ۱۷ شهرستان زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور هستند.

طبق آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۹۹ هزار و ۹۴۰ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۶ تن در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۲۳ هزار و ۲۹ نفر رسیده است.  

همچنین تاکنون ۳۴۴ هزار و ۵۱۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =