تولیت آستان قدس رضوی درگذشت سرپرست واحد بانوان دانشگاه علوم اسلامی رضوی را تسلیت گفت

مشهد- ایرنا - تولیت آستان قدس رضوی در پیامی درگذشت دکتر طوبی کرمانی سرپرست واحد بانوان دانشگاه علوم اسلامی رضوی را تسلیت گفت.

به گزارش روز شنبه آستان قدس رضوی در این پیام آمده است: او پس از سال‌ها مجاهدت علمی و تبلیغی دعوت حق را لبیک گفت، کارنامه‌ای درخشان از فعالیت‌های اثرگذار در عرصه‌های علمی، فرهنگی، تبلیغی و اجرایی به یادگار گذاشت و در دو سال پایانی عمر بابرکت خود با قبول مسوولیت واحد بانوان دانشگاه علوم اسلامی رضوی و پذیرش خدمت در آستان مقدس حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) برگ زرین دیگری بر دفتر افتخاراتش افزود.

در ادامه این پیام آمده است: ولایتمداری، طرفداری عالمانه از گفتمان انقلاب اسلامی، پایبندی و پاسداری از آرمان‌های انقلاب اسلامی و اخلاق‌مداری از ویژگی‌های بارز این بانوی فرهیخته و با فضیلت بود.

تولیت آستان قدس رضوی در انتهای پیام خود آورده است: فقدان آن مرحومه را به خانواده محترمشان، استادان، دانشجویان، جامعه زنان، مبلغان و ارادتمندان وی تسلیت عرض می‌کنم و در کنار مضجع شریف امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا (ع) از خداوند متعال برای این بانوی با فضیلت غفران و علو درجات و برای بازماندگان محترم صبر جمیل و اجر جزیل مسألت دارم.

دکتر طوبی کرمانی به علت بیماری نارسایی کبد، صبح امروز به دیار باقی شتافت.

وی دبیرکلی اتحادیه جهانی زنان مسلمان و همچنین مشاور دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در امور بانوان، عضویت شورای خیرین سلامت کشور، عضویت شورای مرکزی شورای فرهنگی اجتماعی زنان، عضویت کمیسیون بانوان و جوانان مجمع تشخیص مصلحت نظام و عنوان اولین زن رایزن علمی و فرهنگی در یونان را در کارنامه فعالیت خود داشت.

مرحومه کرمانی همچنین مدیر مسوول کتاب علمی پژوهشی "زنان"، مولف و مترجم برتر بین‌الملل دانشگاه تهران، مدیرکل سابق امور اجتماعی و ایرانیان خارج از کشور و عضو شورای سیاستگذاری زنان اهل بیت (ع) بود.

تألیف بیش از ۶۰ مقاله، تألیف و تصنیف ۱۲ کتاب علمی و اجتماعی و شرکت در بیش از ۸۰ کنگره ملی و بین‌المللی در داخل و خارج کشور از جمله آثار علمی و فرهنگی این مرحومه است.

وی همچنین استاد فلسفه دانشکده الهیات دانشگاه تهران و اولین زن فوق دکترای فلسفه در ایران و دانش‌آموخته فلسفه تطبیقی و کلام بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =