آغاز اردوی جهادی دانشجویان آستارا

آستارا - ایرنا - اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی آستارا برای ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و عمرانی در روستای شونده‌کش کانرود بخش لوندویل این شهرستان آغاز شد.

مسئول قرارگاه جهادی شهید احمدی روشن دانشگاه آزاد اسلامی آستارا روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اردوی جهادی با مشارکت ۲۲ دانشجوی دختر و پسر به مدت ۱۰ روز در روستای شونده کش کانرود برگزار می شود و طی آن برای یک خانوار نیازمند سرویس بهداشتی و حمام ساخته می شود و ۳۰ بسته نوشت افزار نیز با مشارکت اداره ورزش و جوانان به دانش آموزان نیازمند روستا توزیع شد.

محمد پورحنیفه افزود: سپاه ناحیه آستارا، حوزه علمیه حضرت ولیعصر(عج)، بخشداری لوندویل، شبکه بهداشت و درمان، بیمارستان شهید بهشتی، جمعیت هلال احمر، شبکه دامپزشکی و دهیاری روستای کانرود در این اردو مشارکت می کنند.

وی اظهار کرد: خودسازی، سازندگی و محرومیت زدایی، غنای اوقات فراغت، آشنایی با محدودیت ‌ها و کمبودهای مناطق محروم، تقویت فرهنگ جهادی و خدمت رایگان به مناطق محروم از هدف های این اردوست.

وی ادامه داد: ویزیت رایگان بیماران، آموزش قرآن و احکام، کمک های اولیه، نقاشی، پیشگیری از ویروس کرونا، کلاس های مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، پاسخگویی به مسائل شرعی و واکسیناسیون دام و طیور از برنامه های اردوست.

پورحنیفه گفت: نبود آب شرب بهداشتی و راه دسترسی از مشکلات روستای شونده کش کانرود است و با توجه به رویکرد مطالبه گری بسیج دانشجویی، امیدواریم مسئولان از نزدیک از روستا بازدید و مشکلات را بررسی و برطرف کنند.

فعالیت اردوهای جهادی دانشجویان برای محرومیت زدایی و کمک به محرومان در سراسر کشور سابقه طولانی دارد و با فرمایش رهبر معظم انقلاب شکل گرفته است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۶۲ روستا در بخش های مرکزی و لوندویل در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =