شمخانی ارتحال آیت الله صانعی راتسلیت گفت

تهران - ایرنا - نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با انتشار پیامی ارتحال مرحوم آیت الله شیخ یوسف صانعی را تسلیت گفت.

به گزارش روز شنبه ایرنا از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، دریابان علی شمخانی در این پیام نوشت: ارتحال تاسف بار مرحوم آیت الله شیخ یوسف صانعی (ره) را که از شاگردان و همراهان حضرت امام (ره) در سال‌های مبارزه و پس از آن بود را به محضر مقدس امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه و خانواده آن مرحوم تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم.

شمخانی افزود: انس آن فقیه صمدانی با رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و حمایت مستمر ایشان از مجاهدان و پیشتازان این عرصه در کنار خدمت مستمر وی به نشر معارف و علوم دین حنیف اسلام وسیره ائمه طاهرین (ع) از ویژگی‌های ارزنده مرحوم آیت الله صانعی (ره) بود که همواره به یادگار می‌ماند.

وی اظهار داشت: آمرزش الهی و آرامش ابدی بدرقه سفر بی پایانش باد.

آیت الله یوسف صانعی از مراجع تقلید که به دلیل شکستگی لگن و مچ دست در بیمارستانی در قم بستری شده بود، روز شنبه در ۸۳ سالگی به دیدار حق شتافت. وی علاوه بر سال‌ها تلمّذ در حوزه درس حضرت امام (ره)، از محضر استادان بزرگی چون آیت‌الله العظمی بروجردی، آیت‌الله العظمی محقّق داماد و آیت‌الله العظمی اراکی نیز بهره برد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =