۲۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۵
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84036487
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتراض کارکنان وزارت بهداشت انگلیس به ناسپاسی دولت جانسون

لندن- ایرنا- صدها تن از کارکنان وزارت بهداشت انگلیس که در خط مقدم مقابله با کرونا در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های این کشور فعالیت می‌کنند، در اعتراض به ناسپاسی دولت جانسون و مخالفت با افزایش حقوق آنان در لندن دست به تظاهرات زدند.

به گزارش ایرنا، شرکت کنندگان در این حرکت اعتراضی، پارچه‌نوشته‌هایی را حمل می‌کردند که روی آن به جان باختن صدها نفر از همکاران خود بر اثر کرونا اشاره شده و نوشته بود: «ما جان خود را برای نجات شما به خطر می‌اندازیم .» آن‌ها همچنین تصویر بوریس جانسون را دست گرفته و شعار می‌دادند: «با مرگ ۶۴۰ کارمند وزارت بهداشت،‌ دستان تو به خون آغشته است.»

شرکت‌کنندگان در ابتدای این حرکت اعتراضی که از میدان مشهور ترافلگار لندن آغاز شد، دو دقیقه برای ادای احترام به پزشکان قربانی بحران کرونا سکوت کردند.  

آنان در عین حال با سر دادن شعارهای اعتراضی خواستار افزایش دستمزد خود شده و فریاد می‌زدند: بوریس جانسون صدای ما را بشنو؛ دستمزدها را درست پرداخت یا گورت را گم کن.

در همین حال، جرمی کوربین رهبر سابق حزب اصلی مخالف دولت (کارگر) نیز با صدور بیانیه‌ای، از اعتراض کارکنان وزارت بهداشت حمایت و تصریح کرد که دولت باید حق آن‌ها را درست پرداخت کند.

دولت انگلیس که در میانه خروج از اتحادیه اروپا زیر فشارهای اقتصادی شدیدی قرار دارد، تصمیم گرفته تا سال آینده میلادی حقوق برخی مشاغل در بخش‌های خدمات عمومی، از جمله کادر درمانی این کشور را افزایش ندهد.

این درحالی است که لندن با انحلال وزارت توسعه بین‌الملل و ادغام آن با وزارت امور خارجه، در صدد مصادره اعتبارات این وزارتخانه برای تقویت ظرفیت‌های نظامی و جاسوسی در سایر کشورها بر آمده ‌است.

روزنامه تایمز چاپ لندن چندی پیش در گزارشی نوشت: ریشی سوناک وزیر دارایی (خزانه‌داری) انگلیس در تلاش است تا میلیاردها پوند باقی‌مانده از بودجه وزارت سابق توسعه بین‌الملل را به منظور گسترش تسلیحات سایبری و پهپادهای هوشمند به‌کار گیرد. او می‌خواهد وعده دولت برای تخصیص ۰.۷ درصد از درآمد ملی برای پروژه های توسعه‌ای را از این طریق تأمین کند. 

هم‌زمان بن والاس وزیر دفاع انگلیس برای توسعه پایگاه‌های نظامی خارجی این کشور راهی خاورمیانه شده است. او دیروز از توسعه سه برابری پایگاه دریایی انگلیس در بندر «دقم» عمان، در نزدیکی آب‌های خلیج فارس خبر داد.

اعتراض کارکنان وزارت بهداشت انگلیس در حالی است که آمار مبتلایان به کرونا در این کشور دوباره اوج گرفته است.

«پتریک والانس» مشاور عملی دولت احتمال داده که بیش از ۱۲۰ هزار نفر در طول ۹ ماه آینده زندگی خود را از دست بدهند.

وی گفته است: با توجه به اینکه در فصل زمستان و سرمای هوا افراد وقت بیشتری را در محیط های سربسته در کنار یکدیگر خواهند بود، موج دوم شیوع ویروس کرونا احتمالاً جدی تر و مرگبارتر از شرایط فعلی خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =