معاون وزیر: آموزش فنی بهترین راهکار ارتقای ارتباط صنعت و مهارت است

ارومیه- ایرنا- معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: آموزش های فنی و حرفه ای، بهترین راهکار ارتقای ارتباط صنعت و مهارت و توسعه مهارتی بخش صنعت است.

علی اوسط هاشمی روز شنبه در دیدار با رییس و اعضای اتاق بازرگانی ارومیه اظهار داشت: این اتاق‌ها به عنوان بازیگر اصلی اقتصاد در جامعه می‌تواند ترسیم کننده نیازهای این بخش به نیروی مهارتی و توانا باشد و با این روش می‌توان نیازهای این بخش را حل و فصل کرد. 

وی ادامه داد: دستیابی به نیروی کار ماهر به راحتی امکان‌پذیر نیست و تاکنون ارتباط مناسبی بین مهارت آموزان و نقش آفرینان عرصه اقتصاد وجود نداشت که باید این بخش تقویت شود.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: پیوست منایع انسانی از مسائلی است که مورد توجه و تاکید ماست که با برگزاری دوره‌های تکمیلی و آموزش مسائل به‌روز می‌توان این امر را تحقق بخشید.

اوسط هاشمی افزود: از طریق مهارت آموزی و پیوست منابع انسانی می‌توان شایستگی‌ها و ظرفیت‌های انسانی را شناسایی و در توسعه صنعت از آنها استفاده کرد. 

وی بیان کرد: باید در مسیر توانمندسازی جامعه تلاش‌های لازم صورت گیرد و تمام مسوولان باید در این راستا همکاری لازم را داشته باشند. 

وی با اشاره به اینکه توانمند سازی بانوان از دیگر اهداف ماست، بیان کرد: مشخص کردن سهم زنان در اشتغال، مهارت‌های آموزشی و سایر مسائل مرتبط با فعالیت بانوان از اهداف ماست. 

رییس اتاق بازرگانی ارومیه نیز در این دیدار گفت: تولیدکنندگان خود به دنبال نیروی ماهر و توانمند هستند زیرا با این کار خیال آنان در تولید و صادرات محصولات راحت می شود.

حسن انتظار افزود: شفافیت اولویت نخست توسعه اقتصاد در کشور و استان است و باید این مساله در اولویت کارها و برنامه‌های ما باشد. 

به گزارش ایرنا در ادامه این دیدار تعدادی از فعالان بخش صنعت آذربایجان‌غربی به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداخته و بر مساله افزایش سواد مهارتی نیروی کار تاکید کرند. 

علی اوسط هاشمی رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در سفر ٢ روزه به آذربایجان‌غربی از آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای ارومیه مرکز استان و شهرستان پیرانشهر بازدید خواهد کرد. 

آذربایجان‌غربی یکی از استان‌های موفق در ارائه آموزش‌های مهارتی در کشور به شمار می‌رود و سالانه افزون بر هفت میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در استان ارائه می‌شود. 

در حال حاضر بیش از ۶ هزار حرفه مهارتی در استان به مهارت‌آموزان، آموزش داده می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =