سه خبر کوتاه از کهگیلویه و بویراحمد

گچساران- ایرنا - فرمانده انتظامی گچساران گفت: در مرحله سوم طرح ارتقای امنیت اجتماعی ۱۴ نفر قاچاقچی،معتاد و ارازل و اوباش در این شهرستان دستگیر شدند.

سرهنگ سید محمد اظهار داشت این مرحله از طرح ارتقای امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در گچساران با مشارکت یگان های انتظامی این شهرستان اجرا شد.             

وی بیان کرد: در این  مرحله از طرح ارتقای امنیت اجتمای که از یک هفته پیش تاکنون اجرا شده چهار قاچاقچی، چهار نفر معتاد متجاهر، سه فروشنده مواد مخدر، سه نفر اراذل و اوباش دستگیر شدهاند.

فرمانده انتظامی گچساران تصریح کرد:بیش از یک میلیارد ریال کالای قاچاق و مقدار ۴۱ گرم مواد مخدر صنعتی از این مجرمان کشف و ضبط شد.                                         
موسوی ابراز داشت:همچنین در مرحله سوم طرح ارتقای امنیت اجتماعی ۴۵دستگاه خودرو و  ۱۰دستگاه موتور سیکلت متخلف نیز توقیف شده است.

فرمانده انتظامی گچساران سرهنگ با بیان اینکه مراحل دیگر این طرح در شهرستان می شود ضمن قدردانی از همکاری خوب شهروندان با پلیس دراجرای طرح های مختلف انتظامی از آنان خواست در صورت مشاهده هرگونه جرائم و ناهنجاری های اجتماعی در شهرستان، از طریق سامانه تلفنی ۱۱۰ موارد را به پلیس اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان  اقدام شود.

فرمانده انتظامی  گچساران تاکید کرد: در مرحله دوم این طرح که هفته گذشته اجرا شد ۱۴ نفر معتاد متجاهر در این شهرستان دستگیر شدند.
سرهنگ موسوی ابراز داشت: ماموران در اجرای این طرح با هماهنگی مرجع قضایی این تعداد معتاد متجاهر که به صورت دسته جمعی اقدام به استعمال مواد مخدر می کردند و برای مردم در محلات  ایجاد مزاحمت می کردند را دستگیر و به کمپ ترک اعتیاد تحویل دادند.                                                

فرمانده انتظامی گچساران گفت: در مرحله نخست این طرح نیز ۱۸۲ دستگاه خودرو و موتور سیکلت متخلف در مرحله ن در این شهرستان توقیف شد.

موسوی با اشاره به اینکه مرجله نخست طرح ارتقای امنیت اجتماعی شهریور امسال در گچساران اجرا شده اظهار داشت: در این مدت ۱۱۲ دستگاه خودرو و ۷۰ دستگاه موتور سیکلت توقیف شده اند.

وی بیان کرد: نداشتن گواهی نامه مدارک شناسایی،کلاه ایمنی ،پلاک مخدوش،ایجاد مزاحمت،حرکات نمایشی،ایجاد آلودگی صوتی و شیشه دودی از جمله تخلفاتی است که در صورت ارتکاب از سوی شهروندان وسیله نقلیه آنان توقیف و به پارکینگ منتقل می شود.

فرمانده انتظامی گچساران تاکید کرد: همچنین در راستای این طرح ۲۳سارق،۸۳ نفر معتاد و پنج نفر ارازل و اوباش در این شهرستان دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق  کهگیلویه و بویراحمد از پرداخت ۹۰۰ میلیون تشویقی به مشترکان کم مصرف دیماندی در این استان خبرداد.
پیمان پورمعرفت با بیان اینکه ۲ هزار و ۴۰۰ مشترک دیماندی در تعرفه های صنعتی و کشاورزی با شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد تفاهمنامه کاهش مصرف در ساعات اوج بار امنعقد کرده اند اظهارداشت: پاداش پرداخت شده به دلیل همراهی این مشترکان در زمان مصرف برق در ساعات اوج بار بوده است.

پورمعرفت با تشریح مشوق‌های پیش‌بینی شده برای دارندگان تعرفه‌های صنعتی و کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد افزود: این تشویق‌ها در ۲ بخش برق رایگان و تخفیف‌های ویژه مصرف برق اعمال‌خواهد شد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه‌وبویراحمد افزود: اگر دارندگان تعرفه‌های کشاورزی و صنعتی در این استان در یکی از دوران ساعات پیک یعنی ساعات ۱۲ تا ۱۹ و ۱۹ تا ۲۳ میزان مصرف برق خود را مدیریت کنند از ۲۰ ساعت برق رایگان نیز بهره مند می‌شوند.

پورمعرفت با تاکید بر اینکه سیاست‌های تشویقی وزارت نیرو برای دارندگان تعرفه‌های ۳ الف.، ۳ ب.، ۳ ج. و چاه‌های کشاورزی و صنایع تبدیلی ۵۰ کیلووات در سال جاری نسبت به سال گذشته بیشتر شده است، یادآور شد: کشاورزانی که دارای تعرفه ۳ الف. (چاه کشاورزی) هستند و در دوران پیک مصرف برق نداشته باشند از ۲۰ ساعت برق رایگان بهره‌مند خواهند شد.

۲۴۰ هزار اشتراک برق در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که حدود ۱۹۰ هزار اشتراک آن خانگی است.

مدیرکل تعزیرات کهگیلویه و بویراحمد از محکومیت یک  میلیارد ریالی قاچاقچی سیگارت خارجی و مصادره یک دستگاه خودرو در این استان خبر داد.
برات علی صالحی اظهار داشت: پس از دریافت گزارش پلیس آگاهی مبنی بر اینکه یک دستگاه خودرو مبادرت به حمل کالای قاچاق از نوع سیگارت خارجی از استان فارس به سمت یاسوج کرده با اقدام ایست بازرسی خودروی مذکور مشاهده و پس از تعقیب گریز مورد اصابت گلوله قرار گرفت و خودرو متوقف شد.
وی افزود: شعبه رسیدگی کننده قاچاق کالا و ارز تعزیرات پس احراز تخلف حکم به ضبط کالا، مصادره خودرو و جزای نقدی به میزان یک میلیارد ریال در حق صندوق دولت جمهوری اسلامی ایران صادر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =