۲۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۵۸
کد خبرنگار: 2180
کد خبر: 84036460
۱ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- سوانح رانندگی در سبزوار و کاشت گل میخک در مه‌ولات از جمله اخبار کوتاه استان خراسان رضوی در روز شنبه هستند.

سبزوار - سه حادثه رانندگی در جاده‌های سبزوار یک کشته و ۱۶ مصدوم به جا گذاشت.

مسوول روابط عمومی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به خبرنگار ایرنا گفت: واژگونی یک دستگاه خودرو سواری ون در جاده سبزوار - شاهرود ۹ مصدوم به جا گذاشت.
مسلم فائق نیا افزود: در پی این حادثه که در کیلومتر ۸۰ جاده سبزوار رخ داد ماموران اورژانس سر صحنه حاضر شدند.
وی ادامه داد:  سه مصدوم این حادثه به صورت سرپایی مداوا شدند و ۶ مصدوم دیگر بوسیله سه دستگاه آمبولانس اورژانس به بیمارستان امدادی شهید بهشتی سبزوار انتقال یافتند.

مسوول روابط عمومی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: در حادثه دیگر بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون با پیکان وانت در جاده سبزوار - جوین یک نفر جان باخت و سه نفر مصدوم شدند. 

وی افزود: مصدومان این سانحه به بیمارستان امدادی شهید بهشتی سبزوار منتقل شدند.

فائق نیا ادامه داد: همچنین در حادثه واژگونی خودرو سورای پژو ۴۰۵ در جاده سبزوار - نیشابور چهار سرنشین آن مصدوم شدند که به بیمارستان امدادی شهید بهشتی سبزوار انتقال یافتند.

مه‌ولات- مدیر جهاد کشاورزی مه‌ولات از کاشت ۲۰ هزار بوته گل میخک در هزار و ۵۰۰ هکتار زمین گلخانه‌های این شهرستان خبر داد.

رمضانعلی قاسمی به خبرنگار ایرنا گفت: مه‌ولات با ۲۵ هزار هکتار باغ، یکی از قطب‌های باغبانی در خراسان رضوی محسوب می‌شود و عمده‌ترین محصولات تولیدی این شهرستان پسته، زعفران و انار است.

وی وسعت گلخانه‌های مه‌ولات را ۶ هکتار ذکر کرد و با بیان اینکه در این مجتمع‌های گلخانه‌ای محصولات مختلف از جمله خیار، گوجه فرنگی و آلوئه ورا کشت می‌شود افزود: احداث دو مجتمع گلخانه‌ای نیز در این شهرستان در حال پیگیری است.

مدیر جهاد کشاورزی مه‌ولات با بیان اینکه در شرایط فعلی، تغییر الگوی کشت محصولات به سوی کاشت گیاهان دارویی است که حفظ منابع پایه و ارزش افزوده بسیار به همراه دارد، ادامه داد: کشت گیاهان دارویی به دلیل نیاز کمتر به آب در شرایط خشکسالی و قابلیت تولید در زمین‌های کم بازده، می‌تواند در افزایش بهره‌وری از منابع آب و خاک موثر باشد.

گیاه میخک علاوه بر جنبه زینتی خاصیت دارویی هم دارد واز روغن آن برای تسکین درد دندان، گوش و کمر استفاده می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =