دبیر: پادر میانی در شان بنا و فدراسیون کشتی نیست

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه محمد بنا جزو ۳ یا ۴ مربی کشتی بلد ایران است و جلسه فردا با حضور بزرگان برای پا در میانی و بازگشت وی به تیم کشتی فرنگی برگزار می‌شود، گفت: این موضوع در شان بنا و فدراسیون کشتی نیست.

علیرضا دبیر روز شنبه در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: موضوع محمد بنا را استعفا نمی‌دانم و خانه کشتی، خانه بنا است. تیم یازدهم جهان را تحویل گرفت و تا عنوان چهارمی رساند.

دبیر خاطرنشان کرد: تمام اختیاراتی که من دارم را نیز حمید سوریان به عنوان نایب رییس دارد و هر تصمیمی را که او بگیرد من تمام قد پشت وی هستم و این اختیارات حتی در بعد فنی نیز است.

وی تصریح کرد:کشتی تعطیل شده اما برنامه ها تعطیل نشده‌اند. برنامه ای درباره داوری نوشته شده و خیلی پیچیده است. یکی از پیشکسوتان که در جریان کارهای اجرایی نیست، گفته بود فدراسیون فعالیت ندارد اما پولشان را می گیرند در حالی که وزارت ورزش پولی به ما نداده بلکه حقوق پرسنل را هم کامل نداده است. فقط رقمی در حدود ۲ میلیارد و دویست میلیون تومان به ما داده است. البته آن پیشکسوت هم مقصر نیست چرا که فقط کشتی گرفته است.

رییس فدراسیون کشتی درباره لیگ نیز گفت: سال گذشته لیگ ۴۳ روز طول کشید. ما لیگ فصلی را قبول نداشتیم و آن را جمع کردیم. امسال قرار بود لیگ ۷۰ روزه برگزار شود اما به کرونا خورد. لیگ را رها نکردیم و پیگیر بودیم.

این مقام مسئول توضیح داد: از من پرسیدند و گفتم حتما ثبت نام و قرعه کشی برگزار شود. از وزیر بهداشت تشکر می کنم که متقاعد شدند مجوز لیگ را صادر کنند. ما واقعا منتظر تصمیم اتحادیه جهانی هستیم. هفته گذشته از لالوویچ پرسیدم که تکلیف مسابقات چه می شود؟ او گفت شانس برگزاری امیدهای جهان در فنلاند کم است اما لالوویچ خیلی مصر است جهانی بزرگسالان برگزار شود.

وی با بیان اینکه  اتحادیه کشتی قرار است تا ۱۰ مهر جواب نهایی را درباره برگزاری مسابقات جهانی بزرگسالان بدهد، تاکید کرد: در صورت برگزاری رقابت های جهانی خیلی نمی‌توانیم لیگ را ادامه دهیم اما اگر لغو شود دست سازمان لیگ بازتر خواهد بود. قرار است جلساتی درباره نحوه رعایت پروتکل ها و اینکه مسابقات لیگ متمرکز برگزار شود یا نه ادامه داشته باشد تا به بهترین تصمیم برسیم.

دبیر درباره مزایای برگزاری لیگ در این شرایط گفت: خیلی از کشتی گیران به من پیامک دادند که لیگ را برگزار کنید. برگزاری لیگ به لحاظ بدنی هم نشان می دهد کشتی گیران در چه وضعیتی هستند. ضمن اینکه بازار کشتی داغ می شود. من‌نگران چند سال دیگر کشتی هستم که جمعیت آن خیلی کم شده است. به امید خدا کشتی با لیگ وارد خانه ها شود.

رییس فدراسیون کشتی درباره نظارت بر پرداخت مطالبات در لیگ گفت: یک تیم پارسال به تعهداتش عمل نکرد. امروز به نصیرزاده گفتم آن تیم را کنار بگذار یا تسویه کند بعد وارد لیگ امسال شود. من وارد ریز موضوعات نمی‌شوم قرار باشد من همه کارها را انجام دهم که به کارهای خودم نمی‌رسم. نصیرزاده باید جدی تر در سازمان لیگ عمل کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =