یک مسوول از اوج گیری کرونا در گناباد خبر داد

گناباد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد گفت: با توجه به روند افزایشی ابتلا به کرونا شاهد اوج گیری شیوع این ویروس در این شهرستان طی چند روز آینده خواهیم بود.

دکتر جواد باذلی روز شنبه طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع  ۳۵ آزمایش کرونا در گناباد طی یک روز نتیجه ۲۶ آزمایش مثبت بوده که نشان دهنده موج جدید کرونا در این شهرستان است.

وی ادامه داد: باتوجه به رفت و آمدهای عمومی، بازگشایی مدارس، فعالیت مجامع عمومی نظیر جمعه بازار و امثال آن روند صعودی کرونا در گناباد دوباره آغاز شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: با توجه به قرمز بودن وضعیت این شهرستان از نظر شیوع کرونا قرار بود مدارس گناباد تا اطلاع ثانوی بازگشایی نشوند و کلاس‌های درس به صورت مجازی و غیرحضوری برگزار شود ولی بعد از چند روز مدارس این شهرستان بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا فعالیت خود را به صورت حضوری آغاز کردند.

وی با ابراز نگرانی از افزایش ابتلا به بیماری کووید ۱۹ به دنبال بازگشایی مدارس در گناباد افزود: با توجه به شیوع آنفلوآنزا طی یک ماه آینده وضعیت ابتلا به کرونا در این شهرستان حادتر می‌شود.

باذلی ضمن درخواست از مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک ادامه داد: کاهش یا افزایش بیماری کووید ۱۹ به رفتار مردم بستگی دارد.

هم اکنون سه بخش با گنجایش ۱۷۰ تخت و یک بخش مراقبت‌های ویژه برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان علامه بهلول گنابادی فعال است.

شهرستان‌های گناباد و بجستان در جنوب استان خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =