۲۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۳
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 84036431
۰ نفر

برچسب‌ها

معضل زیست محیطی پتروشیمی خارگ برطرف شد 

بوشهر-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: با ابتکار شرکت دانش تک انرژی و راه‌اندازی واحد بازیافت گسولین دی.ام.دی در پتروشیمی جزیره خارگ معضل زیست محیطی این واحد برطرف شد.

فرهاد قلی نژاد روز شنبه به رسانه‌هت اعلام کرد: این واحد عملیاتی برای بازیافت گسولین دی.ام.دی (DMD) به روش تقطیر به صورت Skid Mounted در مدت کمتر از یک سال  در مجتمع پتروشیمی خارگ احداث و بهره‌برداری شد.

وی بیان کرد: ایده اولیه به صورت یک طرح در واحد تحقیق و توسعه پتروشیمی خارگ مبنی بر جداسازی ترکیبات گوگردی از گسولین دی.ام.دی با روش تقطیر مطرح و سپس شرکت دانش تک انرژی سبز با توجه به توانایی‌های علمی و فنی و اجرایی، ایده اولیه را به یک واحد عملیاتی و تجاری برای تولید یک محصول ارزشمند تبدیل کرد.
قلی نژاد ادامه داد: در این ارتباط فاز مهندسی شامل طراحی پایه و جزئی انجام و سپس با تایید کارفرما، عملیات ساخت و خرید تجهیزات وفق شرایط قرارداد انجام شد. 
وی عنوان کرد: تامین تمامی تجهیزات و پایپینگ پروژه در کارگاه شرکت دانش تک انرژی سبز انجام و سپس پکیج تجهیزات به صورت SKID به محل احداث پروژه در مجتمع پتروشیمی خارگ واقع در جزیره خارگ منتقل و در مدت کوتاهی به طور کامل در محل استقرار نصب شد.
 قلی نژاد عنوان کرد: با راه‌اندازی این واحد در پتروشیمی خارگ مواردی از قبیل اجرای موفق صفر تا ۱۰۰ پروژه و ایجاد دانش فنی بومی توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی، جلوگیری از هدر رفتن وآلوده کردن محیط زیست با سوختن سه تن گسولین در روز و تبدیل آن به محصول قابل فروش واحداث پکیج برای بازیافت سه تن در روز گسولین با سولفور کل ppm ۲۰ و انتقال آن به چرخه محصولات با ارزش از گسولین DMD با سولفور کل ۲۰ - ۳۰ درصد محقق شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =