سه شهر بزرگ استان اردبیل بیشترین تعداد بستری بیماران کرونایی را دارند

اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان گفت: شهرهای اردبیل ، مشگین‌شهر و پارس‌آباد بیشترین میزان بستری بیماران کرونایی را دارند.

به گزارش ایرنا ، دکتر شهرام حبیب زاده روز شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا از بستری بودن ۲۲۳ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان خبر داد و افزود: ۶۱ نفر از تعداد بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و یک نفر نیز در شبانه‌روز گذشته جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده است.

وی با بیان اینکه شیب نزولی این بیماری در هفته‌های گذشته در استان شروع شده است، تصریح کرد: در هفته اخیر تعداد بستری افزایش یافته، ولی باز نسبت به پیک این بیماری که تعداد بستری حدود ۴۰۰ نفر بود ، روند کاهش آغاز شده است.

حبیب‌زاده با اشاره به بازگشایی مدارس و حضور والدین در مدارس ، خواستار توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ وضعیت کنونی برای جلوگیری از بروز وضعیت قرمز در استان شد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل نیز در این جلسه گفت: با اینکه شیب نزولی کرونا در استان شروع شده ، ولی اجرای پروتکل‌های بهداشتی ضروری بوده و نظارت‌ها در این خصوص در اماکن عمومی تشدید می‌شود.

بهروز ندایی افزود: با توجه به اینکه در روزهای آتی هوای استان سرد می‌شود، توجه به نکات بهداشتی برای پیشگیری از بروز دوباره وضعیت قرمز کرونا در استان دارای اهمیت است.

وی اظهارداشت: استان اردبیل در حال حاضر در وضعیت نارنجی قرار گرفته و باید با انجام مراقبت‌های لازم و اجرای نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری در مدارس و اماکن عمومی وضعیت را به سفید برسانیم.

معاون استاندار اردبیل به بازگشایی مدارس و حضور دانش‌آموزان در کلاس درس اشاره کرد و از برنامه‌ریزی برای ارائه مطلوب دروس در مدت زمان اندک و به صورت کنترل شده خبر داد.

ندایی افزود: لازم است آموزش و پرورش نسبت به تدوین برنامه متناسب برای حضور دانش‌آموزان به بهره‌وری بالای آموزشی اقدام کند.

وی در ادامه به تعطیلی برخی مراکز صنفی و متضرر شدن این واحدها از کرونا در ماه‌های اخیر اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم با اتخاذ راهکارهای مناسب از زیان‌های بعدی این اماکن جلوگیری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =