آمادگی شیراز برای بارندگی‌های پیش رو با لایروبی و پاکسازی آبراهه‌ها

شیراز-ایرنا-معاون خدمات شهری شهرداری شیراز از آمادگی کامل نیروهای خدمات شهری در فصل بارندگی امسال خبر داد و گفت: اقدامات لازم جهت لایروبی و پاکسازی مسیل ها و رودخانه خشک و همچنین تامین ماشین آلات انجام شده و مدیریت شهری شیراز با تمهیدات اتخاذ شده آمادگی کامل برای استقبال از فصل بارش ها دارد.

محمدرضا محمد حسن پور روز شنبه در بازدید از اقدامات و ماشین آلات منطقه هفت شهرداری شیراز در جهت آمادگی در فصل بارش ها،افزود: در مناطق یازده گانه شهرداری شیراز اقدامات لازم جهت فصل بارندگی انجام شده است و کانال‌ها، جوی‌ها و جدول‌ها به طور کامل لایروبی شده است.

وی ادامه داد: آمادگی کامل در سیستم مدیریت شهری شیراز وجود دارد تا در زمان بارندگی با بسیج همه امکانات، خودروها و نیروهای انسانی مشکلی برای شهروندان ایجاد نشود.

شهردار منطقه هفت نیز در این بازدید ضمن ارائه گزارشی از اقدامات منطقه هفت در خصوص آمادگی برای فصل بارندگی پیش رو گفت: اجرای بیش از ۲ هزار متر طول جدول جهت هدایت آب های سطحی، نصب ۱۳۰ عدد دال بتونی، نصب ۲۰ عدد دریچه بازدید کامپوزیت، جابجایی ۸۶ عدد دال های شکسته و ساخت پل فلزی، تعمیر و ساخت دریچه منهول از اقدامات انجام گرفته برای مقابله با آب گرفتگی های احتمالی در فصل بارندگی است.

سعید معصومی ادامه داد: لایروبی ۴ کیلومتر و خاکبرداری بیش از ۷۰۰ هزار متر مکعب از مسیر رودخانه خشک، اصلاح و لوله گذاری جداول جمع آوری آبهای سطحی اعم از لای برداری مسیر ها، زیر سازی، اصلاح، کف سازی و لبه گذاری، دیوارگذاری و اصلاح شیب برخی از جداول کف برداری کانال های روباز و حذف نیزارها و روان سازی مسیرهای آبهای سطحی، تسطیح مسیر دسترسی کانال ها، ایجاد خاکریز ایمن مجاور کانال ها، تسطیح و ایجاد مسیر دسترسی حاشیه رودخانه خشک و احداث کانال جهت هدایت سریع آب های سطحی در سطح منطقه از دیگر اقدامات انجام گرفته در این خصوص است.

پنجم فروردین سال ۱۳۹۸ بارش باران در کمتر از ۱۰ دقیقه در دروازه قرآن شیراز سیلاب شد و جان بسیاری از هموطنان و شهروندان شیرازی را گرفت و طعم نوروز را تلخ کرد.

وقوع سیل در پنجم و ششم فروردین ماه ۹۸ در شیراز، جان ۲۱ نفر را گرفت و افزون بر یکصد نفر را مصدوم کرد، جز این، بسیاری از افراد در این سیل منازل خود را در محله سعدی و زمین های پایین دست سیل از دست دادند و به بیش از ۵۰۰ خودرو آسیب وارد شد.

اخبار مرتبط