معاون آموزش و پرورش اصفهان: تاکنون دانش‌آموز کرونایی نداشته‌ایم

اصفهان- ایرنا- معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: از آغاز سال تحصیلی تاکنون گزارشی مبنی بر ابتلای دانش‌آموزان به بیماری کووید- ۱۹ در این استان نداشته‌ایم.

محمدرضا ناظم‌زاده روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از هفته گذشته مدارس در استان بجز اصفهان، نجف‌آباد و خمینی‌شهر فعالیت خود را آغاز کردند و از امروز نیز تمامی مدارس استان پذیرای دانش آموزان بودند.

وی ادامه داد: در این مدت مورد ابتلا به کرونا گزارش نشده و دلیل این امر توجه خانواده‌ها و مدارس به مسائل بهداشتی و درمانی بوده است.

معاون اداره کل آموزش و پرورش اصفهان با اشاره به اینکه درصد حضور دانش‌آموزان در مدارس متفاوت بوده است،  تصریح کرد: برای مثال مدارس نواحی مرکزی خلوت‌تر بود و دانش آموزان مدارس اطراف و نواحی پیرامونی بیشتر از کلاس‌های حضوری استقبال کردند.

ناظم‌زاده دلیل این امر را برخورداری بیشتر دانش آموزان نواحی مرکزی از امکانات و وسایل آموزشی مجازی برشمرد.

وی درباره میزان حضور دانش آموزان در کلاس های حضوری در شهرستان ها خاطرنشان کرد: ارزیابی‌های ما نشان می‌دهد در این مدارس دست‌کم ۵۰ درصد دانش‌آموزان حضور داشتند.

معاون اداره کل آموزش و پرورش اصفهان با تاکید بر اینکه جلوگیری از ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ دوسویه است اظهارداشت: خانواده‌ها و دانش‌آموزان از یک سو و مدارس از سوی دیگر باید پروتکل‌های بهداشتی و موازین پیشگیرانه را بطور کامل و جدی رعایت کنند تا نتیجه آن تضمین سلامتی همگانی باشد.

ناظم ‌زاده با بیان اینکه حضور در کلاس‌های درس حضوری اختیاری است، گفت: امیدواریم با مشارکت همگانی و همکاری خوب خانواده‌ها سال تحصیلی خوبی را در ادامه داشته باشیم.

سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور با حضور فیزیکی یا مجازی دستکم ۹۰۰ هزار دانش‌آموز در استان اصفهان آغاز شد.

براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۳۹۵ هزار و ۴۸۸ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۲ هزار و ۷۹۸ نفر بر اثر این بیماری جان باختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =