۲۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۳
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84036353
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سرویس مدارس تایباد ۵۰ درصد کاهش یافت

مشهد- ایرنا- رییس سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری تایباد گفت: در آغاز سال تحصیلی جدید سرویس مدارس این شهر با وسایل نقلیه عمومی بخش خصوصی نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۰ درصد کاهش یافت.

علی تقی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال تحصیلی جدید تاکنون ۳۰ دستگاه خودرو شخصی برای رفت و آمد دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی از طریق سامانه مدارس ثبت شده و در حال ارائه خدمات هستند.

وی ادامه داد: با توجه به متفاوت بودن سال تحصیلی جدید و نگرانی برخی خانواده ها نسبت به تجمع فرزندان خود در یک فضای کوچک همچون داخل سرویس مدارس، والدین رفت و آمد فرزندان خود را با خودروهای شخصی ترجیح داده‌اند که این امر بار ترافیکی شهر را افزایش داده است.

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری تایباد گفت: در سال تحصیلی جدید با توجه به شیوع کرونا فعالیت تمامی سرویس‌های مدارس در این شهرستان از طریق گشت های نظارتی بررسی شده و در صورت رعایت نکردن ظرفیت مجاز و موارد بهداشتی با رانندگان متخلف برخورد خواهد شد.

وی همچنین افزود: در حال حاضر ۳۳۰ دستگاه خودرو سواری دارای مجوز نیز در معبر زمینی دوغارون این شهرستان برای جابه‌جایی مسافرین افغانستانی و ایرانی در جاده تایباد به مرز دوغارون تردد دارند.

تقی زاده ادامه داد: در حال حاضر افزون بر ۵۰۰ دستگاه خودرو شخصی در ۳۰ واحد صنفی آژانس مسافربری و ۱۱۲ دستگاه تاکسی دارای مجوز برای جابه‌جایی شهروندان تایباد خدمت می‌کنند.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha