موزه پروفسور حسابی به کانون تولید علم تبدیل شد

تهران - ایرنا- موزه پروفسور حسابی در شمال تهران با تبدیل شدن به «مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند» به عنوان مرکزی برای تولید علم، مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شهرداری منطقه یک «سید حمید موسوی» در جلسه ای که با حضور محمد فرجود مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران، ایرج حسابی فرزند پروفسور حسابی و هیئت امنای این خانه موزه برگزار شد  اظهار داشت: با بهره مندی از پتانسیل های شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها، مدیریت شهری در تلاش است "مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند" را در موزه پروفسور حسابی راه اندازی کند.

وی با تاکید بر ویژگی‌های شخصیتی پروفسور حسابی و لزوم اشاعه سبک زندگی ایشان خاطر نشان ساخت: ارتباط میان بنیاد حسابی و فعالیت‌های "مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند" می تواند این مرکز را به کانون علم در منطقه یک تبدیل کند.

موسوی افزود: گردشگری، مباحث ایمنی، موضوعات ترافیکی، بوستان های هوشمند، مدیریت پسماند، افزایش بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر، استفاده از آب های خاکستری، الکترونیک کردن خدمات شهرسازی جهت مقابله با فساد اداری و ... از جمله حوزه هایی است  که هم اکنون در شمال تهران نیازمند توجه ویژه و بهره گیری از هوشمند سازی است.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران نیز در این نشست ضمن تشریح رویکرد شهرداری تهران در توسعه نوآوری شهری، بر لزوم هدف گذاری مشخص و ارزیابی مستمر عملکرد مراکز نوآوری و فناوری تهران هوشمند تاکید کرد.

فرجود همچنین با اشاره به شبکه سازی میان این مراکز در شهر تهران، تاکید کرد که این مرکز باید با نگاه عمیق به مسائل شهری، به دنبال ارائه راهکارهای خلاقانه برای رفع چالش‌های شهر و شهرداری باشند.

موزه دکتر حسابی در تجریش، خیابان مقصودبیک، خیابان پروفسور حسابی واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =