۲۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۲
کد خبرنگار: 1100
کد خبر: 84036344
۰ نفر

برچسب‌ها

سند بخشی از مرتفع ترین قله فارس به نام دولت صادر شد

شیراز-ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس گفت: در راستای یکپارچه سازی اراضی ملی و اجرای طرح کاداستر، ۵ هزار و ۷۴۰ هکتار از اراضی ملی مرتفع ترین قله استان فارس در شهرستان اقلید ، معروف به کوه بِل با اخذ سند تک برگ تحت مالکیت دولت قرار گرفت.

عبدالحسن صمدنژاد روز شنبه با اعلام این خبر افزود: یکی از اهداف بلندمدت سازمان‌ جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور در مقابله با زمین خواران و متصرفان اراضی ملی ، اخذ اسناد تک برگ و اجرای طرح کاداستر اراضی ملی است که این مهم با همکاری های خوب اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و شهرستان ها در حال انجام و پیگیری است.

وی ادامه داد: با صدور اسناد تک برگ بر روی اراضی ملی علاوه بر تثبیت مالکیت دولت ، از تخریب و تصرف این اراضی توسط افراد سود جو و فرصت طلب که در جهت کسب منافع شخصی خود قصد دست اندازی به منابع طبیعی را دارند نیز تا حد قابل توجهی پیشگیری خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس گفت: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان ، اسناد بیش از ۲۵ هزار هکتار دیگر از اراضی منابع ملی پلاکهای حوزه استحفاظی شهرستان اقلید در شرف صدور بنام دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور است که به زودی مراحل قانونی آن انجام و صادر خواهد شد.

کوه بل به معنای بلند ، بلندترین قله کوهستان سفید از منطقه زاگرس مرکزی و بلندترین کوه استان فارس است که در بخش مرکزی شهرستان اقلید واقع شده‌است.این کوه با ارتفاع ۳ هزار و ۹۴۳ متر، یازدهمین قله بلند ایران محسوب می‌شود.  راه دسترسی به این قله از سمت جنوب شهراقلید است.

شهرستان اقلید در فاصله ۲۱۱ کیلومتری شمال شیراز در استان فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط