۱۲ هزار و ۲۵۰ دانش‌‎آموز نیازمند در آذربایجان‌غربی چشم‌به‌راه کمک خیّران هستند

ارومیه- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی با اشاره به برگزاری شور عاطفه‌ها از امروز تا یازدهم مهر امسال در استان همزمان با سراسر کشور گفت: ۱۲ هزار و ۲۵۰ دانش‌آموز نیازمند در استان، چشم‌به‌راه کمک خیّران و مردم نوع‌دوست هستند.

عزیز سهندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شور عاطفه ها امسال به صورت پیوسته طی سه هفته ابتدایی شروع سال تحصیلی در سراسر کشور و آذربایجان غربی برگزار می شود که در قالب آن، نیازهای دانش آموزان احصا، جمع آوری و به آنان هدیه داده خواهد شد.

وی اضافه کرد: در قالب شور عاطفه های امسال، ۲۵۰ پایگاه شامل پایگاه های اصلی و نمادین شهرستان‌ها، دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی راه اندازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی بیان کرد: امسال بیست و ششمین دوره جشن عاطفه ها با شعار "همدل می شویم برای مهربانی در مهر" با اولویت «ملزومات آموزش غیرحضوری» در استان برگزار می‌شود.

سهندی تاکید کرد: یکی از مشکلات مناطق محروم و کم برخوردار و دانش آموزان نیازمند بخش روستایی و شهری، کمبود وسایل آموزش از راه دور در شرایط  شیوع ویروس منحوس کرونا برای ادامه تحصیل بوده که کمیته امداد رویکرد جدید شور عاطفه های امسال را برای تأمین نیاز این دسته از دانش آموزان قرار داده است.

وی اظهار کرد: مردم آذربایجان‌غربی در سال گذشته ۶۰ میلیارد ریال در آیین شورعاطفه ها کمک کرده بودند و با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود امسال این مبلغ ۳۰ درصد افزایش یافته و با مشارکت خیّران و نیکوکاران به ۷۸ میلیارد ریال برسد.

وی گفت: مردم نیکوکار و افراد خیّر می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد مهربانی  #۱*۸۸۷۷* با تلفن همراه و یا واریز کمک‌های نقدی خود به شماره‌حساب ۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱با شناسه ۸۸۰۳۱۷۷۶۷ و شماره کارت مجازی ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۲۳۲و مراجعه به سایت www.emdad.ir   کمک‌های خود را برای تامین ملزومات آموزشی  دانش آموزان بی بضاعت واریز کنند.

 به گزارش ایرنا، ۱۸۸ هزار نفر در آذربایجان غربی در قالب حدود ۹۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =