۱۱۰ میلیارد ریال برای محرومیت‌زدایی روستاهای چاراویماق هزینه می‌شود

تبریز - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی با اشاره به اولویت این بنیاد برای محرومیت زدایی مناطق کمتر توسعه یافته استان، گفت: ۱۱۰ میلیارد ریال برای محرومیت‌زدایی و بهسازی مسکن روستاهای شهرستان چاراویماق هزینه می‌شود.

حافظ باباپور، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این راستا و برای محرومیت زدایی روستاهای شهرستان چاراویماق و توسعه منطقه تفاهم نامه ای بین این بنیاد و بنیاد علوی امضا شد.

وی اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه با مشارکت بنیاد مسکن و بنیاد علوی طرح محرمیت زدایی در روستاهای این شهرستان در مدت ۵ سال اجرا می شود و بر این اساس هر کدام از طرفین در مرحله اول حدود ۵۵ میلیارد ریال تامین اعتبار خواهند کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: با مشارکت طرفین دیوار حائل ۲ روستا و طرح هادی ۴ روستا اجرا و تسهیلات بلاعوض یا مصالح به واحدهای احداثی از محل تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی برای واحدهای نیمه تمام پرداخت می شود.

باباپور، ادامه داد: با اجرای این تفاهم نامه تعدای از روستاهای محروم این شهرستان با حمایت این دو نهاد تبدیل به روستاهای هدف گردشگری شده و برای تعدای از جوانان منطقه زمینه اشتغال فراهم می شود.

از بدو تاسیس بنیاد مسکن ۸۷۵ روستای بالای ۲۰ خانوار در آذربایجان شرقی از طرح هادی روستایی بهره‌مند شده‌اند و در تمام ۲ هزار و ۱۳ روستا بالای ۲۰ خانوار استان تهیه طرح هادی تمام و در ۴۳۴ روستا این طرح بازنگری شده است.

شهرستان چاراویماق با حدود ۳۱ هزار نفر جمعیت در ۱۵۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =