حال ۹۳ بیمار کرونایی در قم وخیم است

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: طبق آخرین آمار ۴۸۶ تَن مشکوک به بیماری کووید ۱۹ در قم بستری می باشند که حال ۹۳ تَن از آنها وخیم است.

به گزارش عصر شنبه روابط عمومی علوم پزشکی قم ،محمد رضا قدیر در تبیین آخرین وضعیت کرونا در قم اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت منتهی به بیست و سوم شهریورماه ۱۱۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی  با اشاره به بستری شدن ۷۴ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم اظهار داشت: ۳۲ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند، ترخیص شدند.

 وی همچنین بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶ تَن که نتیجه کرونای آنها مثبت بود جان خود را در قم از دست دادند.

در پی افزایش قابل توجه تعداد بیماران و مبتلایان کووید ۱۹ در قم وضعیت کرونا در این استان از دو روز پیش به حالت فوق قرمز درآمد.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =