رونمایی از نامه هاشمی رفسنجانی در مستند «معمای اسکله یک»

تهران- ایرنا- نویسنده و کارگردان «معمای اسکله یک» که به رونمایی از یک نامه آیت الله هاشمی رفسنجانی اختصاص دارد، گفت: در این مستند به سراغ فرازی ناگفته از هشت سال دفاع مقدس رفته و پیوندی از آن ایام تا به امروز برقرار کرده ام.

 محمد دیندار در زمینه مستند «معمای اسکله یک»، گفت: این اثر تولید شبکه سوم سیما است، ضمن نگاهی به حماسه هشت سال دفاع مقدس و روزهای نخست جنگ، به تبعات جنگ تحمیلی و بخشی مهم از دوران بازسازی که ناقص و مغفول مانده پرداخته و اثرات آن را بر اقتصاد و معیشت مردم در شرایط فعلی به تصویر می کشد.

وی افزود: در این مستند که در تاریخ مستندسازی کشور، یکی از مستندهای بسیار متفاوت محسوب می شود، جمعی از فرماندهان ارشد دفاع مقدس، مدیران ارشد دولت، استاندار و نمایندگان خوزستان و نیز اساتید دانشگاه و فعالان فرهنگی و رسانه ای حضور دارند.

دیندار در سال های اخیر مستندهایی چالشی همچون جورچین، قهرمان من کو، از آزادی تا آبادی،حماسه سوم، سیل بند و مهار اژدها را نوشته و کارگردانی نموده که پخش آنها از شبکه های مختلف تلویزیون با استقبال شدید جامعه رسانه ای، مردم و نیز صاحب نظران و چهره های سیاسی، فرهنگی و سینمایی روبرو شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =