سرمربی بهمن: لیگ برتر بسکتبال زنان متمرکز برگزار شود

تهران- ایرنا- سرمربی تیم گروه بهمن بسکتبال زنان با اشاره به اینکه کنترل بیماری کرونا سخت خواهد بود، گفت: در این شرایط لیگ برتر متمرکز برگزار شود و فدراسیون شهرهایی را انتخاب کند که امکانات بیشتری دارند.

«نازی طائرپور» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: فدراسیون بسکتبال برای تضمین سلامت بازیکنان در نظر دارد تا لیگ برتر را به صورت متمرکز برگزار کند. زیرا اگر لیگ به صورت رفت و برگشت برگزار شود، کنترل بیماری سخت خواهد بود. برای برگزاری لیگ، فدراسیون باید شهرهایی را انتخاب کند که امکانات بیشتری داشته باشند.

وی افزود: کرونا مساله مهمی است و همه تیم‌های باشگاهی در لیگ برتر باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و تست کرونا بدهند.  تاکنون چنین مساله‌ای را تجربه نکردیم و باید منتظر باشیم تا ببینیم فدراسیون چگونه می‌خواهد مسابقات لیگ برتر را برپا کند.

سرمربی تیم گروه بهمن با بیان اینکه با ترکیب سابق در فصل جدید از لیگ برتر شرکت می کنیم، گفت: «نگین رسولی‌پور» از تیم جدا شد و به جای او بازیکن دیگری را جذب کردیم.

وی در پاسخ به این پرسش که قانون تعیین تعداد جذب ملی‌پوشان برای تیم‌های باشگاهی مناسبت است یا خیر، عنوان کرد: بیشتر بازیکنان در تیم‌های مختلف پخش شدند و در یک تیم بازی نمی‌کنند. هر تیمی ۲ یا نهایت ۴ ملی پوش را جذب کرده اما  بازیکنان حق انتخاب دارند. آنان در تیمی بازی می‌کنند که آرامش بیشتری داشته باشند. برخی از بازیکنان خود باید خرج تیم را بدهند و این موضوع برای خیلی از آنان مقدور نیست.

طائرپور درباره نقاط ضعف و قوت لیگ برتر فصل گذشته یادآور شد: پارسال گروه بهمن تنها تیم تهرانی بود و هفت سفر به شهرستان‌های مختلف برای انجام بازی‌ها داشتیم. به همین دلیل هزینه‌ها بالا رفت و دچار مشکل شدیم. امسال به ما اعلام کردند که گروه‌ها را تقسیم می‌کنند و اگر این اتفاق بیفتد شرایط بهتر می‌شود. زیرا مسافت طولانی است و بازیکنان خیلی اذیت می‌شوند.

وی در خصوص وضعیت داوری خاطرنشان کرد: همواره مربیان به داوران اعتراض می‌کنند و اگر پیروز شوند، می‌گویند خودمان بردیم و اگر ببازند عنوان می‌کنند که داوری بد بود.  در کل نسبت به قضاوت داوران در فصل گذشته راضی بودیم و داوران به روزتر شده بودند. هر کاری یک ضعف‌ها و حسن‌هایی دارد و مقداری باید صبور باشیم تا روز به روز بهتر شویم.

سرمربی تیم گروه بهمن با اشاره به اینکه با همه بازیکنان تسویه حساب کردیم، افزود: تنها دستمزد سه بازیکن باقی مانده که آن را پرداخت می‌کنیم زیرا قراردادهای ما تا پایان شهریور است و هنوز فرصت داریم.

تیم گروه بهمن قهرمان فصل گذشته لیگ برتر بسکتبال زنان شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =