دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درگذشت استاد کرمانی را تسلیت گفت

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیامی درگذشت طوبی کرمانی استاد برجسته دانشگاه تهران و اولین بانوی فیلسوف ایرانی را تسلیت گفت.

به گزارش روز شنبه مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعید رضا عاملی در متن این پیام آورده است: درگذشت بانوی فرزانه، استاد دانشکده الهیات دانشگاه تهران و چهره علمی کشور طوبی کرمانی موجب اندوه و تأسف فراوان شد.

وی در بخشی دیگر از پیام نوشته است: استاد کرمانی از اساتید پیشکسوت دانشگاه تهران و مفاخر علمی کشور و اولین زن فیلسوف ایرانی بود که عمر با برکت خویش را به تلاش و فعالیت در عرصه‌های مختلف اجرایی همچون مشاور مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عضویت در شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و... سپری کرد و  منشأ خدمات بزرگ و ارزشمندی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این پیام نوشت: کرمانی دارای شخصیت علمی و فرهنگی بسیار ارزشمندی بودند و خلأ وجود پرخیر و برکت او در حوزه الهیات و فلسفه جبران نشدنی است، تألیف چندین جلد کتاب علمی و اجتماعی، مقالات متعدد علمی، انجام پژوهش‌های مفید و شرکت در بیش از ۸۰ کنگره ملی و بین‌المللی در داخل و خارج کشور و تربیت دانشجویانی پرشمار و نخبه حاصل یک ‌عمر تلاش و مجاهدَت این استاد فرهیخته است.

عاملی در این پیام تاکید کرده است: حسن خلق و رفتار نیک او نیز چهره ماندگاری از یک نمونه معلمی و استادی را به جای گذاشته است که امروز حسرت فقدان این بانوی حکیم و گرانقدر در جمع اساتید، دانشجویان و کارمندان دانشگاه تهران و همه قلمروهای کاری که او مشارکت داشته از جمله شورای فرهنگی-اجتماعی زنان و خانواده پررنگ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =