راه سازمان استاندارد برای نقش‌آفرینی در آینده کشور دشوار است

گرگان - ایرنا - معاون توسعه مدیریت، امور حقوقی و مجلس سازمان ملی استاندارد گفت:سازمان ملی استاندارد هنوز برای نقش آفرینی در آینده کشور، راه سختی در پیش دارد که از مهم ترین مولفه های دستیابی به آن، داشتن تعهد و رفع نیاز ذی نفعان در تولید و افزایش اعتماد مصرف کنندگان در رعایت حقوق مردم است.

حمید اشتری روز شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل استاندارد گلستان اظهار داشت: طی چند سال اخیر جایگاه این سازمان با اقداماتی مانند تصویب قوانین جدید، قرار گرفتن زیر نظر ریاست جمهوری و عضویت همراه با شرکت در ۱۱ مجمع و نهاد مرتبط منطقه‌ای و بین‌المللی دچار تحول عظیم شد.

وی با اشاره به تلاش سازمان ملی استاندارد برای گسترش رعایت استاندارد و تدوین قوانین جدید بیان کرد: اجرای نقش آفرینی سازمان به تنهایی امکان پذیر نبوده و لازم است از همه ظرفیت ها به ویژه بخش خصوصی در این بخش استفاده شود.

اشتری همچنین به جایگاه استاندارد گلستان در کشور اشاره کرد و گفت: در این استان ۳۵۰ واحد با ۸۵۰ فرآورده مشمول استاندارد هستند که توسط این اداره تحت کنترل قرار دارند.

وی ادامه داد: سازمان ملی استاندارد آمادگی دارد با توجه به دورنمایی اقتصادی گلستان به ویژه در حوزه رونق و توسعه تجارت خارجی با قرار گرفتن در مسیر ترانزیت کالا به کشورهای آسیای میانه، در حوزه تامین نیازهای استانداردسازی حمایت های لازم را ارایه دهد.

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی گرگان نیز در این مراسم خواستار کمک سازمان ملی استاندارد به گلستان شد و گفت: این استان به لحاظ همسایگی با کشورهای آسیای میانه و مبادله کالا با این کشورها به ابزارهای نوین برای رعایت استانداردهای مورد نیاز این کشورها احتیاج دارد.

میرمحمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان نیز با اشاره به اهمیت رعایت استاندارد گفت: طی سال های اخیر اقدامات مناسبی برای گسترش کنترل کیفی تولیدات از جمله مصالح ساختمانی صورت گرفته که امیدواریم این روند همچنان ادامه یابد.

در این مراسم از خدمات محمود فرمانی قدردانی و رضا دهدشتی زاده به عنوان مدیرکل استاندارد معرفی شد.

فرمانی از سال ۹۴ تاکنون عهده دار این مسوولیت بود.

گلستان با بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربع وسعت در شمال کشور قرار دارد که اقتصاد اصلی ساکنان آن با جمعیت یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت، برپایه کشاورزی بوده و صنعت و گردشگری در جایگاه بعدی سرمایه گذاری برای توسعه استان به شمار می رود.

همچنین گلستان دارای گمرک خشکی اینچه برون در شمال گنبدکاووس و در همسایگی با کشور ترکمنستان است که این گمرک مبادلات تجاری را با کشورهای آسیای میانه از طریق جاده ای و ریلی برقرار می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =