حضور مشاور رئیس کمیته ملی المپیک در وبینار شورای المپیک آسیا

تهران- ایرنا- مشاور رئیس کمیته ملی المپیک در وبینار کمیته ورزش شورای المپیک آسیا حضور پیدا کرد.

به گزارش ایرنا، «اصغر رحیمی» مشاور رئیس کمیته ملی المپیک روز گذشته در وبینار کمیته ورزش شورای المپیک آسیا شرکت کرد.

در این وبینار که ۱۴ عضو کمیته ورزش به همراه  نمایندگان شورای المپیک آسیا و حدود ۵۰ نفر از تیم های کمیته‌های برگزاری بازی‌های مختلف حضور داشتند، بررسی و گزارش پیشرفت کمیته برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو بررسی و گزارش پیشرفت کمیته برگزاری بازی‌های ساحلی سانیا ۲۰۲۰ چین، بررسی و گزارش پیشرفت کمیته برگزاری بازیهای آسیایی جوانان شانتو چین ۲۰۲۱، بررسی و گزارش پیشرفت کمیته برگزاری بازی‌های داخل سالن تایلند ۲۰۲۱ و بررسی و گزارش پیشرفت کمیته برگزاری بازی‌های آسیایی هانژو ۲۰۲۲ از جمله موارد دستور مطروحه در این جلسه بود.

همچنین به رغم اینکه سه دوره بازی‌های ذکر شده در کشور چین برگزار می‌شود به طور طبیعی هر کدام گزارش مفصلی از مراحل آماده‌سازی محل مسابقات و تمرین و دهکده بازی‌ها ارائه و موضوع و چالش اصلی خود را ویروس کووید ۱۹ اعلام کردند در حالی که زیر ساخت‌ها برای برگزاری رویدادها آماده بود.

موضوع ارائه گزارش در خصوص بازی‌های آسیایی جوانان و ساحلی توسط شهردار و معاونین آن‌ها نیز ارائه شد. همچنین گزارش ۲۰۲۲ هانگژو توسط معاون بخش ورزش کمیته برگزاری ارائه شد.

در ادامه این جلسه گزارش المپیک ۲۰۲۰ توکیو توسط کمیته ورزش بازی‌ها قرائت و مهمترین چالش کمیته برگزاری، موضوع حفظ داوطلبین و زیر ساخت و اسپانسر بیان شد.

گزارش بازی‌های داخل سالن بانکوک نیز توسط نماینده کمیته المپیک تایلند ارائه که پس از بررسی  شرایط پیشرفت کار، خوب اعلام شد.

در گزارش‌های ارائه شده، زمان‌بندی بازی‌ها، رشته‌ها و محل مسابقات نیز که قبلا برای کمیته‌های ملی المپیک ارسال شده است، ارائه شد.

در ادامه شورای المپیک آسیا از محبوبیت و خواسته ورزشکاران و مردم به ویژه کشورهای آسیایی برای اضافه شده بازیه‌ای الکترونیک به برنامه بازیها خبر داد و اعلام کرد قویاً به دنبال حمایت این رشته برای اضافه شدن به برنامه بازی‌ها هستیم.

در انتهای این جلسه بخش پرسش و پاسخ با حضور مدعوین برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =