۲۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۲
کد خبرنگار: 2166
کد خبر: 84036145
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۰ تن چوب غیرمجاز در شوش کشف شد

دزفول - ایرنا - سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شوش گفت: ۳۰ تن چوب آلات غیرمجاز جنگلی در شوش کشف و ضبط شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان، هادی دوستی رو شنبه افزود: عصر روز گذشته در پی گزارش و دستور ویژه فرماندهی یگان حفاظت اداره کل منابع ظبیعی و گشت ‌زنی نیروهای پاسگاه ویژه حفاظت این اداره، ۲ دستگاه کامیون حاوی ۳۰ تن چوب آلات غیرمجاز جنگلی که در حال تردد در حوزه حفاظتی این شهرستان در مسیر ترانزیتی اهواز شوش بودند، کشف و توقیف شدند.
وی با بیان اینکه این محموله از نوع گونه‌هایی بودند که قطع آنها ممنوع است، گفت: ارزش ریالی این محموله حدود ۳۰۰ میلیون ریال است که در خارج از محدوده استحفاظی این شهرستان به صورت غیرمجاز قطع و بارگیری شده بودند.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شوش اظهارداشت: برداشت و حمل هرگونه گیاه دارویی و چوب درختان جنگلی بدون اخذ مجوز از منابع طبیعی ممنوع بوده و ‌براساس مواد یک تا سه قانون اموال موضوع عایدات دولت، قاچاق محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه مجرم علاوه بر ضبط مال به پرداخت جزای نقدی و حبس محکوم می‌شود، افزود: بهره برداران قبل از هرگونه اقدامی باید مراتب را برای اخذ مجوز حمل به اداره منابع طبیعی اعلام کنند.

دوستی افزود: مردم طبیعت‌دوست می‌توانند، اخبار مربوط به آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، چوب و زغال را با شماره تماس ۱۵۰۴  کد امداد جنگل و مرتع فرماندهی یگان حفاظت اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن علاوه بر حفاظت از عرصه‌های ملی با متخلفان برابر قانون برخورد شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =