۲۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۷
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84036144
۱ نفر

برچسب‌ها

دفن اموات داخل شهر قم معضلات زیست محیطی ایجاد می‌کند

قم - ایرنا - مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم گفت: دفن اموات داخل شهر قم شهروندان را با چالش‌های زیست محیطی و ترافیکی مواجه می‌کند.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شهرداری قم سید سیف الدین موسوی نیارکی اظهار داشت: با دیدگاه‌های مختلف که به این موضوع نگاه می‌کنیم، دفن اموات در بهشت معصومه(س) به نفع مردم و شهر است.

وی با اشاره به مشکل های زیست محیطی و اجتماعی دفن اموات داخل شهر ادامه داد: مزیت‌های زیادی برای دفن اموات در بهشت معصومه(س) وجود دارد از جمله اینکه این آرامستان از شهر فاصله مناسبی دارد.

موسوی نیارکی گفت: سَمت و سوی وزش باد و سطح آب های زیرزمینی در بهشت معصومه هم به گونه‌ای است که دفن اموات در آن مشکل های زیست محیطی ایجاد نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی بهشت معصومه با داشتن پارکینگ‌های کافی و مسیر دسترسی مناسب کمترین مزاحمت برای ترافیک شهری را دارد درحالی که آرامستان‌های داخل شهر ترافیک شهری را قفل می‌کنند.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های قم افزود: از طرفی برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری در آرامستان‌های داخل شهر و در همسایگی املاک مسکونی، اثر روانی منفی بر شهروندان دارد و بر اساس تمام این ادله بهشت معصومه بهترین گزینه می‌باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =