فرماندار :کشاورزان پسته کار زرند کرمان ۱۷۵ میلیارد تومان دارآمدزایی دارند

کرمان -ایرنا - به گفته فرماندار زرند کشاورزان پسته کار این شهرستان در سال جاری با پیش بینی تولید هفت هزار تن پسته ۱۷۵ میلیارد تومان درآمدزایی خواهند داشت .

علی صادق زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: با توجه به پر باری درختان پسته در سالجاری تولید امسال کشاورزان شهرستان زرند از ۳۵ هزارو ۷۰۰ هکتار باغات مثمر، ۷ هزار تن پسته است.

وی بیان کرد: براساس گردش مالی هر کیلو پسته  پنج دلار فروش می رود که می تواند ارز آوری بسیار خوبی برای کشور داشته باشد.

فرماندار زرند از کشاورزان شهرستان زرند درخواست کرد: با توجه به اینکه محصول پسته نیاز به آب زیادی دارد صرفه جویی و استفاده بهینه از آب جزو اولویت های کشاورزان باشد و به دنبال آبیاری های نوین بروند.

وی در خصوص آبیاری تحت فشار برای باغات پسته در زرند افزود: بالای پنج هزار هکتار از اراضی این شهرستان دارای آبیاری تحت فشار هستند اما باید تلاش کنیم تا آبیاری نوین به حداقل بالای ۵۰ درصد از باغات برسد.

صادق زاده با بیان اینکه در شهرستان زرند به جای کمیت باید کیفیت محصول پسته بالا برود گفت: باید تلاش کنیم و کمیت را رها کرده و به کیفیت محصول و باغات بپردازیم.

وی ادامه داد: اگر بیاییم نصف باغات را خشک کرده و روی کیفیت باغات دیگر کار کنیم، می توانیم به همین نسبت محصول بهتر و بیشتر برداشت کنیم لذا در این زمینه باید حرکت کنیم.

فرماندار  زرند تصریح کرد: با توجه به اینکه زمینه سرمایه گذاری که در شهر به وجود آمده و صنایع جنبی فولاد که صنایع بسیار اثرگذار و سوددهی است، درخواست ما به باغداران و کشاورزانی که از فروش محصول درآمدی دارند این است که در صنایع جنبی کارخانه ها سرمایه گذاری کنند و ما نیز همه جانبه از آنها حمایت می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: زرند سرزمین و فرصت طلایی برای سرمایه گذاری است و سرمایه گذاران بومی باید از این فرصت ها استفاده کنند .

فرماندار زرند اضافه کرد: اگر کشاورزان در این زمینه سرمایه گذاری نکنند ممکن است بعدها پشیمان شوند چرا که باغات یک روز ممکن است تمام شوند و خشک شوند اما صنعت تمام شدنی نیست.

شهرستان زرند در ۷۵ کیلومتری شمال مرکز استان کرمان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =