دادستان هشترود: شرایط نگهداری معتادان متجاهر در شهرستان فراهم نیست

مراغه - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب هشترود از نبود مرکز ماده ۱۶ در این شهرستان انتقاد کرد و گفت: به علت نبود این مرکز در شرایط نگهداری معتادان متجاهر در شهرستان فراهم نیست.

به گزارش ایرنا،  سهیل قشلاقی روز شنبه در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: اعتیاد مقوله ای خانمانسوز است، اما جرم مطلق نیست و انتظار داریم تمامی مصوبات جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر در شهرستان هشترود اجرائی شود.

وی اظهار کرد: همه ادارات متولی باید با کمک گرفتن از نیروهای دانشگاهی نسبت به ریشه کن کردن این معضل اجتماعی اقدامات و وظایف محوله را انجام کنند.
قشلاقی با بیان اینکه داده‌های آماری مواد مخدر در هشترود ناقص است، یادآور شد: مشاوران در حوزه مواد مخدر باید با حضور مستمر در مدارس و دانشگاه‌ها و گوشزد کردن خطرات مصرف مواد مخدر، دانش آموزان و دانشجویان را از خطرات مصرف این ماده‌های افیونی آگاه کنند.

دادستان هشترود با بیان اینکه نگاه اصلی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باید پیشگیری باشد خاطر نشان کرد: کوتاهی در این امر دامن‌گیر تک‌تک آحاد جامعه و خانواده ها خواهد شد پس نباید به راحتی از کنار آن رد شد.
قشلاقی اظهار داشت: این بلای خانمان سوز بیشتر در حاشیه شهرها و مناطق آسیب پذیر به چشم می خورد که لازم است پس از شناسایی و برنامه ریزی دقیق، در این مناطق طرح های منسجم و یکپارچه به منظور پاک سازی به مرحله اجرا درآید.
وی همچنین از کشف پنج کیلو شیشه صنعتی و ۲۲ کیلو تریاک در این شهرستان در یک ماه گذشته خبرداد و گفت: هشترود در مسیر ترانزیت موادمخدر است و همین امر اتخاذ تصمیمات کاربردی و اجرای مصوبات را بیش از پیش ضروری کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =