۱۲ طرح سرمایه‌گذاری در آذربایجان‌غربی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی با اشاره به واگذاری ۱۲ طرح سرمایه‌گذاری به بخش خصوصی متقاضی گفت: فراخوان این امر منتشر شده و این طرح ها بدون انتقال مالکیت در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد.

جلیل جباری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مجموعه "یادمان شمس تبریزی" و "کاروان‌سرای محور خوی به قطور"، "حمام محمودآباد شاهین‌دژ"، "بناهای تاریخی پردیسان ماکو"، "حمام باروق میاندوآب"، "حمام آخوند ارومیه"، "آب‌گرم احمدآباد تکاب"، "کمپینگ گردشگری بسطام چایپاره"، "کمپینگ گردشگری اژدهابلاغی اشنویه"، "کمپینگ گردشگری واوان سردشت"، "کمپینگ گردشگری سهولان مهاباد" و "کمپینگ گردشگری قره‌کلیسا چالدران" از جمله این طرح‌هاست.

وی اضافه کرد: آخرین مهلت برای ارسال اسناد توانایی مال شامل ارائه اسناد منقول، غیرمنقول و حساب بانکی، درخواست کتبی متقاضی و مشخص کردن نوع و میزان سرمایه‌گذاری مشارکت در این طرح‌ها تا ۳۰ شهریور ماه است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی بیان کرد: این واگذاری‌ها به استناد ماده ۲۷ قانون الحاقی و با هدف تامین بخشی از منابع مالی با رعایت شرایط و ضوابط تعیین شده با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی انجام می‌گیرد.

آذربایجان‌غربی دارای بیش از یکهزار و ۶۰۰ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و ۲ اثر ثبت شده جهانی شامل «قره‌کلیسای چالدران» و «تخت‌سلیمان تکاب» است.

کاخ موزه باغچه‌جوق، عمارت کلاه‌فرنگی، سه‌گنبد ارومیه، غار سهولان مهاباد، خان‌تختی سلماس، مقبره شیخ صدرالدین چالدران، کلیسای ننه‌مریم ارومیه، قلعه‌بسطام، مسجد سردار، بازار تاریخی ارومیه، خانه انصاری، تپه‌حسنلو، تالاب کانی‌برازان مهاباد و روستای چورس از جمله آثار تاریخی آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =