۲۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84036081
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵ هزار خانوار در استان اردبیل به گاز طبیعی دسترسی ندارند

اردبیل _ ایرنا _ مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: ۱۵ هزار خانوار در مناطق مختلف این استان برای مصرف گرمایی و پخت و پز خود از سوخت‌های غیر گاز طبیعی همانند نفت سفید و گاز مایع استفاده می‌کنند.

سیدحجت مدنی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: توزیع گاز مایع از اول مردادماه جاری طبق مصوبه کشوری از طریق ثبت‌نام متقاضیان در سامانه اینترتنتی با استفاده از ظرفیت و زیرساخت‌های بانکی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه این طرح با هدف پیشگیری از سودجویی ،افزایش خودسرانه قیمت گاز مایع ، جلوگیری از بازار سیاه ، قاچاق کالا و افزایش رضایت مصرف‌کنندگان گاز مایع اجرا می‌شود، گفت: مصرف‌کنندگان واقعی گاز مایع در استان خانوارهای روستایی هستند که از گاز طبیعی برخوردار نبوده و از گاز مایع و نفت سفید برای تامین گرما و حرارت محل سکونت و یا پخت و پز استفاده می‌کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل اظهارداشت: دومین بخش مصرف‌کنندگان وافعی گاز مایع واحدهای صنفی از جمله شرکت‌های مجری طرح‌های ایزوگام واحدهای مسکونی هستند که می‌توانند با مراجعه به سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سامانه سدف) و ثبت مقدار گار مایع مصرفی خود اقدام کنند.

وی گفت: طرح توزیع گاز مایع برای مصرف‌کنندگان غیرخانگی و دارای پروانه کسب در استان از طریق ثبت درخواست متقاضیان و  مصرف‌کنندگان در سامانه تجارت استان و توسط اتاق اصناف ، اداره صمت و شرکت نفت صورت می‌گیرد.

وی افزود: پس از ثبت‌نام متقاضیان دریافت گاز مایع صنعتی و صنفی موضوع از طریق اداره صنعت، معدن و تجارت در سیستم بررسی و تایید شده و برخی اوقات نیز بلحاظ ضرورت، موضوع در شرکت نفت بررسی و نسبت به تایید سیستمی اقدام می‌شود.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل تشریح کرد: افراد واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به تاسیسات یا عاملین گاز مایع با کارت بانکی نسبت به تامین گاز مایع با قیمت مصوب ۹۷ هزار ریال به ازای دریافت سیلدرهای گاز مایع ۱۱ کیلوگرمی اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =