۲۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۱
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 84036074
۰ نفر

برچسب‌ها

برترین‏‌های جشنواره واخوان خیال در بوشهر معرفی شدند

بوشهر-ایرنا- جشنواره "واخوان خیال" شامل شروه، بیت‌ و نیمه‌خوانی در بوشهر برگزار و برترین‌های آن معرفی شدند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: دبیرخانه دائمی جشنواره این جشنواره بتازگی راه‎اندازی شده‌ست که انتظار می‌‏رود با دائمی شدن آن زمینه شناسایی و شکوفایی استعدادهای نهفته موسیقی بومی استان بوشهر فراهم شود.

احمد بارگاهی افزود: در این دور از جشنواره ۸۳ نفر مشارکت داشتند که به صور مجازی رقابت آنها برگزار شد.

وی ادامه داد: در شروه خوانی بالای ۱۸ سال یاسین جاتوت از دوراهک، سجاد ابراهیم زاده از سعدآباد و حبیب بهادری نژاد از بوشهر به ترتیب اول تا سوم شدند.

بارگاهی عنوان کرد: در بخش بیت خوانی بالای ۱۸ سال عبدالحسن رزمجو از جم، شروه‌خوانی زیر ۱۸ سال پیمان فتحی از گناوه و ر بیت خوانی زیر ۱۸ سال نیز مهدی گوهرشناس از بوشهر حائز رتبه برتر شد.

وی افزود: در پایان این جشنواره راه‌یافتگان به فینال و برگزیدگان نهایی علاوه بر اجرا در آئین اختتامیه با دریافت لوح سپاس، وجه نقد و تندیس جشنواره تقدیر شدند.

بارگاهی با تاکید بر نقش مهم موسیقی بویژه موسیقی محلی در زندگی و کسب‌ و کار مردم بوشهر اظهار کرد: احیای موسیقی سنتی بوشهر شامل شروه‌خوانی، بیت‌خوانی، نیمه‌خوانی از هدف‎های اولویت‎دار سازمان فرهنگی شهرداری بوشهر است. 

وی گفت: در سال‌های آینده جشنواره واخوان خیال به‌صورت فرا استانی برگزار می‌شود تا شرکت‌کنندگان استان‌های همجوار و علاقه‌مندان به موسیقی محلی بوشهر در سراسر کشور بتوانند در این جشنواره شرکت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =