مجوز بهره برداری برای ۱۵ خانه مسافر در دزفول صادر شد

اهواز- ایرنا - سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان گفت: مجوز بهره برداری برای فعالیت ۱۵ خانه مسافر در راستای جلوگیری از فعالیت اماکن اقدامتی فاقد مجوز در شهرستان دزفول صادر شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، غلام شجاعی با اعلام این خبر افزود: «این مجوزها به‌منظور ساماندهی و نظارت هرچه بهتر خانه‌های مسافر در شهرستان و شناسایی و جلوگیری از فعالیت اماکن اقامتی فاقد مجوز صادر شده‌اند.
 
وی ادامه داد: این ۱۵ خانه‌ مسافر که همگی باغ‌ویلا هستند در مجموع دارای قابلیت اقامتی حدود ۱۸۰ نفر هستند و برای ۴۵ نفر نیز اشتغال ایجاد کرده‌اند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، درباره ویژگی‌های لازم برای صدور مجوز خانه‌مسافر در سطح استان خوزستان گفت: این اماکن از نظر استحکام بنا، صلاحیت اخلاقی، بهداشت، موارد ایمنی و امنیت مکان بررسی می‌شوند و درصورت تأیید، مجوز فعالیت دریافت می‌کنند.
 وی با بیان این‌که بهبود وضعیت خانه‌مسافرها یکی از عوامل مهم در افزایش آمار مسافران شب اقامت در استان است، افزود: ساماندهی اسکان گردشگران و ویلاهای اجاره‌ای و نیز ضابطه‌مند کردن آن‌ها ممکن است در رسیدن به این هدف بسیار تأثیرگذار باشد.
شجاعی اظهارداشت: اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان در راستای بهبود وضعیت و کیفیت خدمات‌رسانی خانه مسافرها و همچنین ساماندهی و کنترل فعالیت تمامی مراکز اقامتی در سطح استان، نظارت مستمر انجام می‌دهد.
وی با بیان این‌که اداره‌کل میراث فرهنگی استان آمادگی خود را برای صدور مجوز خانه‌مسافر با رعایت مقررات و ضوابط مربوطه اعلام می‌کند، از مسافران و گردشگران خواست با اقامت در اماکن دارای مجوز از سوی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، امنیت و آرامش خاطر خود و خانواده را فراهم سازند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =