۲۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 84036054
۰ نفر

برچسب‌ها

"نمایش پارکی" شمشیربازی برای توسعه این ورزش خوزستان

اهواز – ایرنا – سرپرست هیات شمشیربازی خوزستان گفت: اولویتمان توسعه شمشیربازی در استان است لذا به منظور معرفی و افزایش مخاطبین شمشیربازی، نمایش این ورزش را در پارکها اجرا و آن را به عموم جوانان و نوجوانان معرفی می کنیم.

رضا روشن پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اگر بخواهیم برنامه‌های توسعه‌ای رشته شمشیربازی را دنبال کنیم، به تجهیزات این رشته نیاز داریم.

وی به تاثیرات منفی کرونا بر شمشیربازی استان اشاره کرد و گفت: امسال برای شمشیربازی برنامه‌های مختلفی تدارک دیده بودیم که کرونا مانع از اجرای آنها شد اما در آینده برنامه‌های خود را اجرایی خواهیم کرد.

سرپرست هیات شمشیربازی خوزستان به طرح استعدادیابی در مدارس استان اشاره کرد و گفت: با این کار در مقطع نونهالان و نوجوانان افراد جدیدی را تربیت می‌کنیم تا در آینده بتوانیم ورزشکارانی از خوزستان در تیمهای ملی داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما از نظر سالن مشکلی نداریم، اما نیازمند تجهیزات و لباس‌های ورزشی مناسب برای ورزشکاران هستیم که هزینه آنها بالا بوده و تامین آن از سمت خانواده‌ها بسیار سخت است. امیدواریم فدراسیون برای رفع این موانع، بودجه‌ای را در اختیار هیأت قرار دهد.

روشن پور با بیان اینکه برای شناسایی این رشته در استان باید به امر استعدادیابی بیشتر بپردازیم گفت: در حال حاضر شهرستان‌های اهواز، آبادان و خرمشهر در این رشته فعال هستند همچنین یک سری تجهیزات تهیه کردیم و بنا داریم شمشیربازی ۲یا سه شهرستان را راه اندازی کنیم.

وی بیان کرد: برای کار در شهرستان‌ها نیاز به سالن اختصاصی نداریم و می‌توانیم در یک گوشه از سالن به فعالیت بپردازیم. البته درخواست احداث خانه شمشیربازی در ایذه و مسجدسلیمان را دادیم و امیدواریم بودجه آن هر چه زودتر تخصیص داده شود.

به گزارش ایرنا بیش از ۵۰ ورزشکار سازمان یافته خوزستانی به صورت حرفه‌ای در این رشته فعال هستند که نسبت به دیگر استان ها آمار بسیار پایینی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =