معاون رییس‌جمهوری از محیط‌بان مجروح تهرانی عیادت کرد

تهران- ایرنا- «عیسی کلانتری» معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست صبح امروز، شنبه با حضور در بیمارستان میلاد تهران از محیط‌بان مجروح شمیرانات عیادت کرد و در جریان روند درمان وی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام روز شنبه اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان تهران، عیسی کلانتری در حاشیه ملاقات با «امیرحسین کرمیان» محیط‌بان مجروح منطقه حفاظت شده ورجین تهران، با اشاره به اینکه بر اساس قانون حمایت از محیط‌بانان که سال گذشته تصویب و امسال ابلاغ شد، محیط‌بانان همانند ماموران انتظامی هستند، گفت: پیش از تصویب این قانون اگر درگیری بین محیط‌بان و متخلف ایجاد و منجر به مرگ می‌شد، محیط بان در صورت عدم اثبات بی‌گناهی قصاص می‌شد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با تصویب این قانون محیط‌بانان در انجام ماموریت‌های خود حمایت قانونی دارند، اظهار داشت: سازمان محیط زیست نیز هر چیزی که در این قانون پیش‌بینی شده است را به صورت صد در صد اجرا می‌کند. 

«کلانتری» ضمن قدردانی از وزارت بهداشت و درمان و نیروی انتظامی در حمایت از محیط‌بانان و رسیدگی به موقع به محیط‌بانان مجروح در کشور بیان کرد:  محیط‌بانان از بعد معیشتی و رفاهی هم تا آنجایی که قانون به ما اجازه دهد، حمایت می‌شوند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور نیز با اشاره به اینکه سال گذشته و در زمانی که قانون حمایت از محیط‌بانان تصویب نشده بود با حمایت رییس سازمان حفاظت محیط زیست بیمه عمر و بیمه مسئولیت محیط‌بانان برقرار شد، افزود: بر همین اساس هر محیط‌بانی که جان خود را حتی در خارج از ماموریت سازمانی از دست دهد، بیمه عمر به صورت کامل به خانواده محیط‌بان تعلق می‌گیرد.

جمشید محبت‌خانی اظهار داشت: در درگیری محیط‌بانان با متخلفان که به صورت سهوی به مرگ منجر می‌شود نیز بیمه مسئولیت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه محیط‌بان شمیراناتی نیز برابر نظر پزشکی قانونی از بیمه عمر استفاده خواهد کرد، گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با بیمه، امیدواریم بتوانیم طی هفته آینده تمام دیه‌ها چه در مسئولیت و چه در عمر برای محیط‌بانان را پرداخت کنیم.

این گزارش می‌افزاید: محیط‌بان «امیرحسین کریمیان» روز چهارشنبه هفته گذشته در درگیری با شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت شده «ورجین» شهرستان شمیرانات استان تهران، از ناحیه پا و شکم به شدت مجروح شد و به وسیله بالگرد به بیمارستان انتقال یافت.

حال عمومی این محیط‌بان که در بیمارستان میلاد تهران تحت نظر و درمان قرار دارد، خوب گزارش شده است و ضاربان وی هم دستگیر شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =