عملیات ساخت مقبره محمدبن‌خلیلان در ارومیه به نیمه رسید

ارومیه- ایرنا- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی گفت: روند ساخت مقبره "محمدبن‌خلیلان" ارومیه طی سه ماه گذشته از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

جلیل جباری، روز  شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با تلاش‌ها و عزم جدی مسوولان برای تکمیل این طرح پیش‌بینی می‌شود ساخت مقبره این مفسر و عالم بزرگ اسلامی تا پایان سال به پایان برسد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی در ارتباط با آخرین وضعیت ساخت این مقبره ادامه داد: تمامی هزینه‌های ساخت مقبره محمدبن‌خلیلان ارومیه از سوی شهرداری پرداخت شده که طبق برآوردها برابر با ۱۰ میلیارد ریال است.

محمدبن‌خلیلان از علما و مفسران بزرگ اسلامی است که از تبار قریش و از ذریه عبدمناف جد بزرگوار پیامبر اسلام(ص) است که در آن نسل جزء عموزادگان پیامبر(ص) محسوب می‌شود.

به استناد کتب روائی مهم شیعه ابو عبدالله محمد بن خلیلان از محدثین و راویان شیعه در عصر غیبت صغری و اوایل غیبت کبری امام زمان(عج) در قرن سوم و اوایل قرن چهارم هجری است.

محمد بن خلیلان در بغداد که در آن زمان آن را دارالسلام می‌خواندند ساکن بوده و احادیث ائمه (ع) را در آن سرزمین پخش می‌کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =