شور عاطفه ها با پیش‌بینی توزیع پنج هزار بسته از سوی کمیته امداد استان سمنان

سمنان- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان گفت: تهیه پنج هزار بسته در قالب آیین «شور عاطفه‌ها» برای توزیع در بین جامعه هدف پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایرنا، محسن مسعودیان راد روز شنبه در نشست خبری با موضوع شور عاطفه ها در سالن جلسات اداره کل کمیته امداد استان سمنان افزود: ۸۰ درصد از پنج هزار بسته پیش بینی شده تهیه و در مرحله توزیع قرار گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: شیوع کرونا شرایط برپایی پایگاه های شهری را در شور عاطفه های امسال مشکل کرده است و مردم و خیران تا جای ممکن کمکهای خود را به ادارات کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در استان سمنان اهدا کنند.

وی با اشاره به جمعیت سه هزار و ۲۷۳ نفری دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد استان سمنان بیان کرد: حمایت های آموزشی در قالب بسته های مدنظر در آیین شور عاطفه ها از امروز ۲۲ شهریور تا ۱۱ مهر ادامه می یابد.

وی برگزاری آیین شورعاطفه ها را همزمان با ایام محرم همسو با رویکرد قیام عاشورا و پیوندی بین نیت های خیرخواهانه مردم برشمرد و اضافه کرد: شهادت حضرت اباعبدالله(ع) برای نجات مردم از جهالت و گمراهی بود و هدف اصلی شور عاطفه ها نیز کمک به ارتقای علمی و رشد آگاهی نیازمندان جامعه است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان رفع نیازهای فرهنگی و ریشه‌کنی فقر فرهنگی را یکی از محورهای شور عاطفه ها عنوان کرد و گفت: خیران و مردم در شور عاطفه ها تنها نباید به رفع نیازهای مادی بیندیشند و در کنار تامین نیازهای تحصیلی، رشد فکری و ارتقای فرهنگی نیز باید مدنظر قرار گیرد.

وی بیان کرد: در شور عاطفه ها تنها به سه هزار و ۲۷۳ دانش آموز و ۴۲۵ دانشجوی تحت پوشش کمیته امداد کمک رسانی نمی شود و تمام محصلان نیازمند در صورت شناسایی جامعه هدف محسوب می شوند.

آموزش های لازم در کنار تامین ۳۰۰ تبلت دانش آموزی

مسعودیان راد به هدفگذاری برای تهیه ۳۰۰ دستگاه تبلت برای دانش آموزان نیازمند به ویژه در مناطق محروم اشاره کرد و افزود: سعی می شود در کنار تامین این دستگاه ها، آموزش های لازم در استفاده صحیح از این ابزار به خانوارها ارایه شود.

وی ادامه داد: در این زمینه ارتباط گیری برخط با خانواده ها برقرار می شود و آموزش های مرتبط در اختیار خانواده ها قرار می گیرد .

وی با اشاره به هدفگذاری برای ایجاد اینترنت پاک از سوی کمیته امداد استان سمنان برای استفاده محصلان افزود: کارت هایی آماده شده که محدودیت و مراقبت های لازم در استفاده از برنامه هایی که ممکن است آسیبهایی به همراه داشته باشد مدنظر قرار می گیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان تاکید کرد: ۱۰۰ درصد منابع تهیه ۳۰۰ دستگاه تبلت دانش آموزی از سوی خیران استان تامین شده است که کمکی در مسیر فرهنگی و احسان فرهنگی محسوب می شود.

وی یادآور شد: کد دستوری #۳۰۲*۱۸۸۷۷ با تلفن همراه و یا شماره‌حساب ۰۱۰۲۳۱۸۴۶۳۰۰۹ و یا شماره کارت ۶۹۸۴-۹۰۱۷-۶۹۱۹-۶۰۳۷ نزد بانک صادرات نیز پل های ارتباطی برای دریافت کمک های مردمی با هدف رسیدگی بیشتر به دانش آموزان است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بیان کرد: سعی می شود با توجه به شرایط شیوع کرونا، بسته های بهداشتی شامل اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده در اختیار خانواده ها قرار گیرد.

در آیین جشن عاطفه های سال گذشته در استان سمنان ۲۲ میلیارد ریال و در آیین شور عاطفه های امسال جمع آوری ۲۷ میلیارد ریال هدفگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =