۲۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 84036014
۰ نفر

برچسب‌ها

هواشناسی برای بوشهر پیش بینی باران کرد

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: امروز و فردا در ساعت‎هایی از عصر و شب در ارتفاعات شرقی این استان، رشد ابر و احتمال وقوع ناپایداری‌های موقت جوی بصورت وزش تندباد، رعدوبرق و رگبار باران پیش بینی می‏‌شود.

پیام مساعدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده آرامش نسبی جو و دریا در بیشتر ساعات از وقت امروز و روزهای آینده است.

وی بیان کرد: بنابراین طی این مدت غبار محلی، گاهی وزش ملایم باد و در برخی نقاط نیز مه صبحگاهی از پدیده‌های غالب در این استان است.

مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، در برخی نقاط مه صبحگاهی و در ساعاتی از بعدازظهر و شب در ارتفاعات شرقی استان افزایش ابر با احتمال وقوع ناپایداری موقت جوی پیش بینی می‎‏شود.

وی بیان کرد: در این مدت جهت وزش باد متغیر به طور غالب جنوب غربی تا جنوب شرقی گاهی شمال غربی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و در ارتفاعات شرقی طی ساعت‌هایی از بعد از ظهر و شب گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده‌است.

مساعدی عنوان کرد: در مدت یاد شده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در ساعت‎‏هایی از بعد از ظهر تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش بینی می‎‏شود.

وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۳:۴۸ بامداد، جزر اول ۱۲:۲۸ ، مد دوم ۱۸:۵۹ و جزر دوم ۲۰:۲۲ خواهد بود.

مساعدی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته دما در برازجان به ۴۵ درجه رسید و شهرهای اهرم و خورموج نیز دمای ۴۴ درجه را تجربه کردند.

وی اظهار کرد: در این مدت خارگ با ۹۴ و گناوه و عسلویه با ۸۹ درصد بیشترین میزان رطوبت را در بوشهر داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =