استاندار کرمانشاه: نظارت شهرداری بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: برای مقابله و مدیریت بیماری کرونا نظارت دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار ضروری است و از مردم تقاضا داریم مشارکت بیشتری داشته باشند.

به گزارش ایرنا، «هوشنگ بازوند» روز شنبه در نشست ستاد کرونا استان که با حضور معاونین استاندار و مدیران دستگاه‌های عضو این ستاد برگزار شد؛ مصوبات ستاد ملی کرونا لازم الاجراست و نظارت برحسن اجرای این مصوبات هم باید به شکل مناسبی انجام شود و با متخلفان نیز برخورد قانونی صورت گیرد. 

استاندار کرمانشاه بیان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا، استفاده از ماسک یک الزام است و باید همه آن را رعایت کنند.

بازوند با بیان اینکه فرستادن دانش آموزان به مدرسه اختیاری است در ادامه یادآور شد: آموزش و پرورش برای آن دسته از دانش آموزانی که در کلاس های درس حضور می یابند؛ شرایط مناسبی مهیا کرده است‌.

وی ادامه داد: طبق مصوبه ستاد کرونا، سالن‌های ورزشی و استخرها همچنان بسته هستند.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به رعایت پروتکل‌ها توسط شهرداری تاکید کرد و گفت: مجموعه هایی مانند رستوران‌ها، تاکسیرانی و اتوبوسرانی که به مردم خدمات ارایه می دهند حتما باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.
طبق آمار رسمی متاسفانه مجموع جان باختگان در اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در استان کرمانشاه از ابتدای اپیدمی تاکنون ۵۴۶ نفر است.

همچنین در مجموع از ابتدای شروع اپیدمی تاکنون ۱۱ هزار و ۴۳۵ نفر در بیمارستان های استان بستری شده اند که ۱۰ هزار و ۶۰۵ نفر بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده اند.

اخبار مرتبط